Sport

Performanţă pentru Karate-ul alexăndrean. Mugurel Enache a câştigat două medalii de aur la Europene!

karate 2În week-endul trecut a avut loc în Germania, la Nurnberg, Campionatul European de karate Shotokan ediţia a 6-a, la care au participat numeroşi sportivi din Europa. Între participanţi s-a evidenţiat sportivul alexăndrean Mugurel Enache, sportiv legitimat la CS Alex Dojo Alexandria, pregătit de sensei Sorin Dincă, acesta reuşind să câştige probele de kata şi kumite, la nivel de juniori 16-17 ani. Acesta a avut o prestaţie foarte bună, impunându-se în faţa unor sportivi din Elveţia, Germania, Ungaria sau Bosnia&Herţegovina, evoluţie încununată cu două medalii de aur. Aceste rezultat vin după ce, în urmă cu doi ani, în Ungaria, la aceeaşi competiţie de nivel european, Mugurel Enache câştigase titlul continental

Despre performanţa reuşită de tânărul karateka alexăndrean, despre rezultatele obţinute de Mugurel Enache la Cupa Europeană de Karate SKDUN 2016 de la Nurnberg, Germania, clubul Alex Dojo Alexandria a ţinut să-l felicite pe sportiv. “Suntem mândri de el şi îi urăm succes în continuare!”, a fost mesajul clubului Alex Dojo pentru Mugurel Enache, după ce a obţinut cele două medalii de aur le Cupa Europeana de Karate SKDUN 2016.