Sport

Emil Dică joacă pentru Sporting Turnu!

emil dicaFostul fotbalist al echipelor de primă ligă CFR Cluj, FC Argeş sau Rapid, mijlocaşul Emil Dică, este în prezent jucător al echipei Sporting Turnu Măgurele. Prieten bun cu Vali Bădoi, Dică nu mai avea echipă de ceva timp (ultima dată era jucătorul Oţelului Galaţi), astfel că săptămâna trecută a fost transferat la Turnu Măgurele. Iar sâmbătă, în jocul cu FC Aninoasa, fotbalistul în vârstă de 33 de ani a jucat din minutul 67, când l-a înlocuit pe S. Mitran. În momentul schimbării, scorul era deja 2-0 pentru Sporting Turnu, după golurile marcate în minutele 19 şi 41 (din penalti) de căpitanul Laurenţiu Teleoacă. În jocul cu FC Aninoasa, antrenorul-jucător Vali Bădoi a folosit următorii jucători: Prisăceanu, Ştirbu, Lică, Lică, Fodor, Pantelimon (57 Popescu), Bădoi, Mitran (67 Dică), David (69 Ilie), Teleoacă, Mitrea, Dumitrescu (87 Cioran).

În etapa următoare, Sporting Turnu joacă în deplasare la CS Podari, iar următorul adversar pe teren propriu este liderul seriei, Inter Olt Slatina.