Sport

Transferurile făcute în Liga a 4-a la început de sezon

La început de sezon fotbalistic judeţean, ediţia 2016-2017, compartimentul competiţii-secretariat din cadrul AJF Teleorman a făcut publice toate transferurile realizate de echipele participante în campionatul judeţean al Ligii a 4-a (campionat care a debutat sâmbătă, 27 august), această regulă fiind preluată de la nivelul FRF/LPF, forurile fotbalistice preferând să facă publice toate transferurile efectuate în ultima perioadă precompetiţională. Iată mai jos lista jucătorilor transferaţi de cele 15 echipe participante în Liga a 4-a judeţeană pentru acest sezon competiţional:

 

Unirea Ţigăneşti: Mitroi Mădălin, Crăciun Liviu, Pârjolea Iulian Cristian, Olteanu Marius-Alexandru şi Stafie Alexandru de la FCM Alexandria; Păun Cristian de la CSS Alexandria; Cojocaru Andrei-Robert de la CS Pheonix Alexandria; Cristea Iulian Alexandru de la CS Nanov;

 

ASC Seaca: Mitran Sorin Nelu, Carabaşu Marian Mădălin si Ilie Cristian de la CS Sporting Turnu Măgurele; Ţene Gabriel şi Scurtu Răzvan Daniel de la AFC Voinţa Saelele; Dima Nicolae Marcel de la AS Victoria Lunca; Vecu Nicuşor-Eduard, Niculescu George-Emanuel, Nedelcu Mădălin-George, Bălan Marius-Andrei, Cune Liviu-Alexandru şi Călin Mihai Antonio de la CSS Turnu Măgurele; Stoica Valentin Dobrică de CS Dunărea Zimnicea; Dincă Florin Alexandru şi Bratoi Ciprian de la FCM Alexandria;

 

Rapid Buzescu: Ciofalcă Marius Costinel de la CS Metalul Peretu; Mircea Cătălin – Florin de la FCM Alexandria; Salaman Cosmin Laurenţiu, Butucel Paul şi Enciu Andrei de la CS Dunărea Zimnicea; Mitroi Alin Marius de la CS Sporting Turnu Măgurele; Grecu Cătălin Alexandru, Sandu Foro Florin, Sfeatcu Adrian-Edison, Manea Andrei-Cătălin, Geamin Roberto, Nica Andrei Cosmin, Ioniţă Marius-Iulian, Căldăraru Mihai-Liviu, Feraru Marius-Alexandru şi Trifu Octavian de la CS Pheonix Alexandria; Chircalan Marius-Georgian de la ACS Drăgăneşti Vlaşca; Cazacu Andrei Luigi de la AFC Voinţa Saelele; Alecu Gheorghe Dorinel de la ACS Unirea Brânceni; Joiţoiu Mihai Florin de la AS Progresul Nenciuleşti; Tudorică Robert Lucian de la Caraimanul Euro-Afica Buşteni;

 

Atletic Orbeasca: Ruşanu Viorel Niculae de la CS Rapid Buzescu; Florea George-Ionuţ, Dumitru Petrică, Bânciu George-Marian, Tudor Cristian-Marius, Ghimiş Stelian Mirel şi Ghimiş Alexandru Iulian de la CS Viaţă Nouă Olteni;

 

Voinţa Saelele: Pantelimon Victor-Alexandru, Marioara Gabriel-Ionuţ, Mitrea Florinel-Cătălin, Sălcianu Alexandru şi Frujină Cosmin-Ionuţ de la CS Sporting Turnu Măgurele; Turcin Cosmin-Ştefan şi Bâră Andrei Octavian de la CS Sporting Roşiori de Vede; Scumpu Alexandru Valentin de la CS Spicpo Poroschia; Marinescu George de la ACS Unirea Brânceni; Oprea Alexandru Dorian de la CS Ştefăneşti; Marmalachi Denis Cătălin, Petrişor Răzvan-Mihnea, Vârdol Rodian Ştefan, Stochiţă Andrei Ionuţ, Stănescu Mihai Alexandru, Câţă Marinel Gabriel şi Mogos Cosmin Mihai de la CSS Turnu Măgurele;

 

Astra Plosca: Chiriac Răzvan Dragoş de la FCM Alexandria, Lecovişte Marius Laurenţiu, Găiceanu Valentin Laurenţiu, Eremia Marius Iulian şi Stavarache Adrian de la CS Sporting Roşiori de Vede, Olteanu George Marius de la CSS Alexandria;

 

Unirea Brânceni: Dumitrescu George-Gabriel de la CS Ştefăneşti, Fluierică Ionuţ Vasile de la Dunărea Giurgiu, Paţe Clement-Florin de la CSS Alexandria, Celic Levent de la CS Sporting Turnu Măgurele, Zorilă Alin Nicolae de la FCM Alexandria, Popa George de la ACF Dunărea Zimnicea;

 

Viaţă Nouă Olteni: Necşescu Cristian de la Sporting Piteşti, Măican Alexandru Gabriel de la AFC Voinţa Saelele, Delcea Mădălin-Adrian de la SCM Piteşti, Mitroi Alin-Marius de la CS Rapid Buzescu;

 

Avântul Bragadiru: Biftoi Ionuţ Alexandru, Ancu Marian şi Marcea Gabriel-Ionuţ de la AS VD Pietroşani, Olteanu Alin Florin de la Benfica Nova Geracao, Trestenicu Valentin de la Euro-Africa;

 

ACS Drăgăneşti Vlaşca: Constantin Florin de la CS Dunărea Zimnicea, Motoi Florin Lucian, Bogatu Alexandru Liviu, Călugareanu Valentin-Ionuţ, Sidime Alhassane şi Coporan Alexandru-Marian de ACS Ajax Botoroaga, Siteavu Alexandru de la AFC Voinţa Saelele;

 

CS Nanov: Dinu Cătălin-Ştefan, Tereuci Marius şi Păun Mădălin-Ionuţ de la FCM Alexandria, Mihai Ionuţ Adrian de la ACS Unirea Brânceni, Plosceanu Alexandru-Andrei, Pletea Mihai Emilian şi Lupu Bogdan Florin de la CSS Alexandria, Izină Cristian Costel de la CS Spicpo Poroschia;

 

Tineretul Siliştea: Soare Alexandru, Voicu Bogdan-Cristian, Cristea Costin-Petrişor şi Grecu Ovidiu Ionuţ de la AS Petrolul Poeni, Puiu Costel Ionuţ de la CS Metalul Frăsinet, Cristea Florin-Nicuşor şi Dragne Cătălin-Ionuţ de la CS Unirea Petrolul Videle, Gârniţă Petre de la Urban Titu;

 

Ajax Botoroaga: Prună Ionuţ Lucian de la CSS Turnu Măgurele, Bădănoiu Victor de la CS Viaţă Nouă Olteni, Bădănoiu Petre-Dan de la CS Viaţă Nouă Olteni;

 

Unirea Perolul Videle: Dron Constantin-Anton de la Dunărea Giurgiu, Iancu Mihai Claudiu şi Necula Liviu de la AS Unirea Cosmeşti, Stoicescu Ştefan şi Nicoara Viorel de la CS Vârtoape, Mocanu Adrian Gabriel de la Concordia Chiajna, Dragomir Gabriel Cătălin de la Juventus Bucureşti, Manafu Florin Vlad şi Sârbu Alexandru Iulian de la CS Atletico Roşiori de Vede, Mihăiţă Mihai-Ionuţ de la CS Metalul Peretu, Crăciun Iulian Marius de la AS Viitorul Blejeşti, Stoica George Ionuţ de la AS Viitorul Buteşti;

 

Metalul Peretu: Neagu Marian şi Alexie Marian Alexandru liberi de contract, Şerban Ion Cosmin de la Olimpia Suseni, Mitruleasa Teodor Dorinel de la CS Atletico Roşiori de Vede.

Leave a Comment

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

*

*

code

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.