Un tânăr de 22 de ani, din Năsturelu, cercetat pentru lovire sau alte violențe, distrugere și amenințare, după ce a lovit un bătrân din localitate și a amenințat-o cu moartea pe soția acestuia, a fost reținut de oamenii legii, transmite Biroul de presă al IPJ Teleorman.
Potrivit sursei citate, duminică, 25 aprilie, tânărul ar fi lovit cu pumnii și picioarele un bărbat în vârstă de 62 de ani, din localitate, în timp ce acesta era pe stradă, totodată provocând distrugeri bicicletei cu care bătrânul se deplasa. De asemenea, mai arată sursa citată, tânărul ar fi adresat amenințări cu moartea soției acestuia.
Bărbatul a fost dus în Centrul de Reținere și Arestare Preventivă din cadrul I.P.J. Teleorman, urmând să fie prezentat Parchetului de pe lângă Judecătoria Zimnicea.
















