Sport

Sporting Roșiori, învinsă cu 6-3 de CS Podari

Fotbaliștii echipei Sporting Roșiori au suferit o înfrângere la scor de tenis, 6-3, în ultima partidă amicală disputată în această iarnă. Elevii lui Cristi Negru s-au duelat cu CS Podari, pe terenul sintetic ”Aripile” din Craiova.

Golurile teleormănenilor au fost semnate de către  Ștefănescu, Lătea și Vîlcică. Sporting a condus cu 1-0, până în minutul 30, dar doljenii și-au dovedit apoi superioritatea, având 2-1 la pauză, iar cu un sfert de oră înainte de final se desprinseseră deja la patru goluri diferență.

Garnitura de start a roșiorenilor a fost compusă din următorii fotbaliști: BUȘCĂ – VOICU, MOȘTEANU, SITARU, LĂTEA – IVĂNICĂ(cpt.), VÎLCICĂ – URÎTU, CERCEL, ȘTEFĂNESCU – CĂLIN.
Au mai evoluat: OPRIȚA(de la CS Pandurii Tg. Jiu), TONCA, COSTEA (de la ACS CFR Romgaz Craiova), FLISC (AS Venus București), CIUBUC și GORGAN. (Cristi Frisk)