Eveniment

Percheziții în Teleorman pentru șantaj

Miercuri de dimineață, polițiștii din Ilfov au efectuat trei percheziții domiciliare pentru probarea activității infracționale a doi bărbați, bănuiți de șantaj, fiind puse în aplicare doi mandate de aducere.

Potrivit unui comunicat al IGPR, “la data de 18 mai a.c., polițiștii din cadrul Inspectoratului de Poliţie Judeţean Ilfov efectuează trei percheziții domiciliare, la locuințele a 2 persoane, care ar fi șantajat o tânără, de 18 ani, din localitatea Ciorogîrla. Perchezițiile sunt efectuate în județele Ilfov și Teleorman”.

Din cercetările polițiștilor a reieșit că, în perioada 2014 – 2016, doi bărbați, de 19 și 20 de ani, ar fi șantajat o tânără, pe care ar fi amenințat-o că publică imagini compromițătoare cu aceasta, pe un site de socializare. Cei doi au fost conduși la sediul Poliției orașului Bragadiru, pentru audieri.

Pentru documentarea întregii activități infracționale, de la locuințele celor doi, polițiștii au ridicat telefoane mobile și memory stick-uri. (C.P.)

Leave a Comment

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

*

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.