Eveniment

Accident rutier la Buzescu. Patru persoane au ajuns la spital

Un accident rutier a avut loc duminică dimineața pe DN 6, în localitarea Buzescu. La fața locului a intervenit Detașamentul de pompieri Alexandria cu o autospecială de lucru cu apă și spumă, o autospecială de descarcerare și 1 SMURD. În urma accidentului rutier, în care au fost implicate două autoturisme, au rezultat 5 victime, 2 femei și 3 bărbați, conștiente și cooperante, cu multiple traumatisme, neîncarcerate.

Patru persoane au fost transportate la Spitalul Județean Alexandria, iar o persoană ușor rănită, după acordarea primului ajutor de la echipajele medicale, a refuzat să fie dusă la spital.

Pompierii au continuat misiunea pentru asigurarea măsurilor PSI, iar polițiștii au preluat cazul pentru cercetări. Pentru acordarea primului ajutor și preluarea victimelor, la locul accidentului au intervenit patru echipaje medicale ale Serviciului de Ambulanță Județean.

Leave a Comment

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

*

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.