Sport

Un singur punct în Liga a III-a

Etapa din week-end nu a fost una prea fericită pentru echipele de fotbal teleormănene, angrenate în disputa din Seria a III-a a Ligii a III-a.

Sporting Roșiori a pierdut pe teren propriu partida cu FC Aninoasa, cu scorul de 1-0 (1-0). Oaspeții au marcat unicul gol al meciului în minutul 45, când deja rămăseseră în inferioritate numerică, după un cartonaș roșu survenit în minutul 42. Moșteanu a respins slab, iar un atacant advers, Neguț, a marcat pe sub portar.

Unsprezece-le de start al celor de la Sporting a fost compus din: Oprita – Voicu, Pîslaru, Moșteanu, Sitaru, Vîlcică, Ivănică, Lătea, Călin, Urîtu, Ștefănescu

FCM Alexandria a remizat, 1-1 (0-1), cu Universitatea II Craiova. Oltenii au deschis scorul din penalty, în minutul 17, egalarea survenind tot de la punctul cu var, în minutul 50. Fundașul central Floricel a fost cel care a transformat, el fiind la a doua lovitură de pedeapsă fructificată consecutiv.