Sport

Rezultatele etapei a 2-a, Cupa Teleormanul 2013

judetSâmbăta trecută s-au disputat jocurile etapei a 2-a din cadrul Cupei Teleormanul, faza grupelor. În urma disputării acestora se remarcă atât echilibrul existent în cele patru serii, dar şi faptul că echipe precum cele din Uda Clocociov, Peretu, Zimnicea, Olteni sau Buzescu au luat o opţiune serioasă pentru calificarea în sferturile de finală ale întrecerii.

În etapa a 2-a s-a înregistrat cel mai categoric scor de până acum (11-0, reuşit de Olteni), s-au marcat 64 de goluri (o medie de 5,81 goluri /meci), dar s-a înregistrat şi o neprezentar (Petrolul Poeni).

Iată care au fost rezultatele complete ale etapei a 2-a din cadrul Cupei Teleormanul, ediția 2013.

 

Grupa A

– Udinese Uda Clocociov – Avântul Bragadiru 3-1;

– Voința Saelele – Steaua Spătărei 2-2;

– ASC Seaca – Unirea Brânceni 2-4;

Clasament

1. Udinese Uda Clocociov        2        2        0        0        4-1     6

2. Avântul Bragadiru                 2        1        0        1        5-4     3

3. Unirea Brânceni                     2        1        0        1        4-3     3

4. ASC Seaca                           2        1        0        1        5-6     3

5. Steaua Spătărei                      2        0        1        1        4-5     1

6. Voinţa Saelele                        2        0        1        1        3-6     1

 

Grupa B

– CS Vârtoape – Flacăra II Talpa 6-0;

– Viitorul Blejești – Progresul Nenciulești 3-3;

– Metalul Peretu – Petrolul Poeni 3-0 neprezentare;

Clasament

1. Metalul Peretu                       2        2        0        0        7-1     6

2. CS Vârtoape                         2        1        0        1        6-3     3

3. Petrolul Poeni                        2        1        0        1        3-3     3

4. Viitorul Blejeşti                      2        0        2        0        7-7     2

5. Progresul Nenciuleşti             2        0        1        1        4-7     1

6. Flacăra II Talpa                     2        0        1        1        4-10   1

 

Grupa C

–         Dunărea Zimnicea – Victoria Drăgănești de Vede 5-0;

–         Astra Plosca – CS Nanov 8-1;

–         Flacăra Liţa – Şoimii Scrioaştea 1-0;

Clasament

1. Dunărea Zimnicea                  2        2        0        0        10-2   6

2. Astra Plosca                         2        1        1        0        10-3   4

3. Flacăra Liţa                           2        1        0        1        1-1     3

4. CS Nanov                             2        1        0        1        2-8     3

5. Victoria Drăgăneşti Vede       2        0        1        1        2-7     1

6. Şoimii Scrioaştea                  2        0        0        2        2-6     0

 

Grupa D

Viaţă Nouă Olteni – Olimpia Dobroteşti 11-0;

Rapid Buzescu – Tineretul Rădoieşti 3-1;

Atletic Orbeasca – CS Măldăieni 7-1;

Clasament

1. Viaţă Nouă Olteni                  2        2        0        0        15-0   6

2. Rapid Buzescu            2        2        0        0        5-2     6

3. Atletic Orbeasca                   2        1        1        0        9-3     4

4. Tineretul Rădoieşti                2        0        1        1        3-5     1

5. CS Măldăieni                        2        0        0        2        1-11   0.

6. Olimpia Dobroteşti                2        0        0        2        1-13   0

B. Pană

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.