Liga a- IV-a – Sâmbătă12.05.2018 Sen / Jun: Ora 12,30 – 10,30

1) CS NANOV – CS METALUL PERETU     – 
Mihaita Alexe – Laurentiu Mitrofan, Ciprian Bratoi (toti Turnu Magurele), Rez. Robert Chioreanu (Turnu Magurele) – seniori

Robert Chioreanu – Eduard Fratila, Razvan Lungu (toti Turnu Magurele) – juniori

Observator: Iulian Brinceanu (Alexandria)

2) CS UNIREA PETROLUL VIDELE – ACS AJAX BOTOROAGA     – 
Ionut Botea (Alexandria) – Alin Soare, Octavian Petre (ambii Turnu Magurele),Rez. Marian Grosu (Buzescu) – seniori

Marian Grosu (Buzescu) – Valentin Mihaila, Stefan Croitoru (ambii Alexandria) – juniori

Observator: Petre Rusu (Rosiori de Vede)

3) CS RAPID BUZESCU – CS ASC SEACA     – 
Adrian Buica – Daniel Neagu (ambii Alexandria), Andrei Baciu (Videle), Rez. Mihai Tutunaru (Turnu Magurele) – seniori

Mihai Tutunaru – Mihai Calin, Mihai Mitrofan (toti Turnu Magurele) – juniori

Observator: Cristina Babadac (Alexandria)

4) AS VIITORUL BUTESTI – CS AVINTUL BRAGADIRU     – 
Robert Mitrache (Rosiori de Vede) – Bogdan Pana (Alexandria), Bogdan Constantin (Peretu), Rez. Mihai Jianu (Rosiori de Vede) – seniori

Mihai Jianu – Marius Burlacu, Catalin Dobre (toti Rosiori de Vede) – juniori

Observator: Nicolae Raceala (Rosiori de Vede)

5) FCM 2 ALEXANDRIA – AS TINERETUL SILISTEA     – 
Cristian Beznea (Piatra) – Stelian Purcarea (Peretu), Liviu Barbu (Videle), Rez. Ionut Purcea (Videle) – seniori

Ionut Purcea – Andrei Toma, Dorinel Luca (toti Videle) – juniori

Observator: Aurel Rusu (Rosiori de Vede)

6) ACS DRAGANESTI VLASCA – ACF DUNAREA ZIMNICEA     – 
Ionut Dogeanu (Videle) – Florin Stan (Poroschia), Catalina Nan (Alexandria), Rez. Ionela Lungu (Galateni) – seniori

Ionela Lungu (Galateni) – Tiberiu Spataru, Valentin Teodorescu (ambii Alexandria) – juniori

Observator: George Popa (Alexandria)

7) ACS ASTRA PLOSCA –  CS UNIREA TIGANESTI     – 
Valentin Naidin – Cosmin Ciocan (ambii Turnu Magurele), Aurel Tanase (Rosiori de Vede), Rez. Alexandru Sirbu (Rosiori de Vede) – seniori

Alexandru Sirbu – Valentin Rusu, Valentin Stoian (toti Rosiori de Vede) – juniori

Observator: Ionel Turlete (Videle)

8) AS ATLETIC ORBEASCA – CS VIATA NOUA OLTENI     – nu se  disputa

 

Liga a-V-a Seria I  Duminica  13.05.2018 Sen / Jun: Ora 12,30 – 10,30

1) AS AVINTUL STEJARU – AS VIITORUL BLEJESTI     – 
Valentin Naidin – Cosmin Ciocan, Alin Soare (toti Turnu Magurele) – seniori

Stelian Purcarea  – Valentin Stoian, Aurel Mihai (toti Rosiori de Vede) – juniori

Observator: Cornel  Stuparu (Turnu Magurele)

2) CS FLACARA CALINESTI – AS VIITORUL SACENI     – 
Catalin Columban (Videle) – Ionel Galateanu (Alexandria), Ionel Nisipeanu (Piatra) – seniori

Ionel Nita – Marian Salici, Andrei Toma (toti Videle) – juniori

Observator: George Floricel (Alexandria)

3) AS TELEORMANUL TROIANUL – AS GLORIA MERISANI     – 
Stefan Stinga (Rosiori de Vede) – Dan Ciucu, Robert Chioreanu (ambii Turnu Magurele) –  seniori

Marian Mustaciosu (Guruieni) – Constantin Vaduva (Zimnicea), Teodor Oancea (Alexandria) – juniori

Observator: Florea Ricu (Rosiori de Vede)

4) CS METALUL FRASINET – AS VIITORUL DIDESTI     – nu se disputa
5) AS REAL BEUCA – AS PROGRESUL NENCIULESTI     – 
Robert Mitrache (Rosiori de Vede) – Mihai Petrescu, Ionut Purcea (ambii Videle) – seniori

Daniel Preda –Florin Popescu, David Loncea (toti Rosiori de Vede) – juniori

Observator: Marian Zirna (Videle)

6) CS VIRTOAPE – AS UNIREA MOSTENI     – 

Alexandru Draghici (Videle) – Ovidiu Marinel, Mihai Jianu (ambii Rosiori de Vede) – seniori

Valentin Luca – Sebastian Treistaru, Alexandru Vatamanu (toti Videle) – juniori

Observator: Alexandru Bajan (Videle)

 

Liga a-V-a Seria II  Duminica  13.05.2018 Sen / Jun: Ora 12,30 – 10,30

1) CS VITANESTI – AS STEAUA SPATAREI     – 
Aurel  Tanase (Rosiori de Vede) – Constantin Ilie (Tatarastii de Sus), Valentin Stanculet (Zimnicea) – seniori

Eduard Fratila – Bogdan Doicut, Marian Manea (toti Turnu Magurele) – juniori

Observator: Cristian Nedela (Rosiori de Vede)

2) AS FLACARA LITA – AS FLAMURA ALBASTRA SEGARCEA VALE     – 
Aurel  Peia (Alexandria) – Stefan Creanga, Laurentiu Mitrofan (ambii Turnu Magureie) – seniori

Alexandru Catruna (Plosca) – Daniel Jianu (Piatra), George Tobosaru (Alexandria) – juniori

Observator:  Florea  Roman (Alexandria)

3) AS VICTORIA STOROBANEASA – AS CETATEA TURNU MAGURELE     – nu se disputa
4) AS VOINTA DUNAREA PIETROSANI – AS PROGRESUL SMIRDIOASA     – 

Cristian  Andrei (Turnu Magurele) – Ion Cucu (Poroschia), Alin Pana (Alexandria) – seniori

Ionut Carabasu – Mihai Radu, Alexandru Pastaie (toti Turnu Magurele) – juniori

Observator: Florea Coman (Alexandria)

5) ACS IZVOARELE – AS TINERETUL SUHAIA     – 
Ciprian Bratoi – Ilie Cristea, Cristian Creanga (toti Turnu Magurele) – seniori

  • Jocul de juniori nu se disputa

Observator:  Marinel Pruna  (Turnu Magurele)

6) AS VOINTA SAELELE 2017 – AS VICTORIA LUNCA     – 

Adrian Buica (Alexandria) –  Marius Sandulescu, Marius Stoian (ambii Rosiori de Vede) – seniori

Catalin Mara – Andrei Grecu, George Botoghina ( toti Rosiori de Vede) – juniori

Observator: Emil Tomescu (Turnu Magurele)

 

Liga a-VI-a Seria I  Duminica  13.05.2018  Ora: 11,00  – ULTIMA ETPA A CAMPIONATULUI

1) AS INTER PURANI – AS VULTURII MERENI     – 
Felix Oprescu – Marian Grecu, Cristian Mihai (toti Rosiori de Vede)

Observator:  George Haidu (Maldaeni)

2) AS FLACARA 2 TALPA – AS TINERETUL RADOIESTI     – 
Sorin Manea (Alexandria) – Seher Karabiyk (Bragadiru), Sorin Sisu (Plosca)

Observator: Iulian Ancu (Alexandria)

3) AS SPICUL BALACI – ACS OLIMPIA DOBROTESTI     – 
Adrian Mutu (Alexandria) – Bogdan Croitoru (Zimnicea), Sorin Fudulu (Alexandria)

Observator: Petrus Ene (Plosca)

4) AS RECOLTA SFINTESTI – ACS SOIMII SCRIOASTEA     – 

Cristian Ilie – Florin Pastrama, Alexandru Petre (toti Turnu Magurele)

Observator: Ilie Poting (Turnu Magurele)

 

Liga a-VI-a Seria II  Duminica  13.05.2018 Ora: 11,00 – ULTIMA ETAPA A CAMPIONATULUI

1) AS SPORTING CALMATUIU DE SUS – ACS UNIREA BRINCENI     – 
Mihai Tutunaru – Mihai Calin, Octavian Petre (toti Turnu Magurele)

Observator: Stelian Zariosu (Turnu Magurele)

2) AS RECOLTA COPACEANCA – CS VOINTA SALCIA     – 
Robert Tofan – Alexandru Dinca, Dorinel Luca (toti Videle)

Observator: Viorel Nicolescu (Videle)

3) AS VICTORIA DRAGANESTI DE VEDE – AS FLACARA 2015 CONTESTI     – 
Alexandru Sirbu – Lucian Epure, Gabriel Costea (toti  Rosiori de Vede)

Observator: Nicolae Sandu ( Rosiori de Vede)

4) AS VEDEA – STA     – 

Leave a Comment

*

code