Liga a- IV-a – Sâmbătă 19.05.2018 Sen / Jun: Ora 12,30 – 10,30

1) CS NANOV  –  CS UNIREA PETROLUL VIDELE     – 
Mircea Belinas (Zimnicea) – Catalina Nan, Daniel Neagu (ambii Alexandria), Rez. Iov Petre (Turnu Magurele) – seniori

Iov Petre – Ionut Carabasu, Eduard Fratila (toti Turnu Magurele) – juniori

Observator: Cristina Babadac (Alexandria)

2) ACS AJAX BOTOROAGA  –  CS RAPID BUZESCU     – 
Valentin Naidin – Cosmin Ciocan (ambii Turnu Magurele), Aurel Tanase (Rosiori de Vede), Rez. Alexandru Catruna (Plosca) – seniori

Alexandru Catruna (Plosca) – Tibi Spataru (Alexandria), Valentin Stanculet (Zimnicea) – juniori

Observator: Petrus Ene (Plosca)

3) CS ASC SEACA – AS VIITORUL BUTESTI     – 
Catalin Columban – Ionut Vintila (ambii Videle), Valentin Rusu (Rosiori de Vede), Rez. Mihai Jianu (Rosiori de Vede) – seniori

Mihai Jianu – Valentin Stoian, Gabriel Costea (toti Rosiori de Vede) – juniori

Observator: Florin Raducanu (Zimnicea)

4) CS AVINTUL BRAGADIRU  –  FCM 2 ALEXANDRIA     – 
Liviu Minca (Videle) – Laurentiu Mitrofan, Ciprian Bratoi (ambii Turnu Magurele), Rez. Daniel Preda (Rosiori de Vede) – seniori

Daniel Preda – Florin Popescu, George Botoghina (toti Rosiori de Vede) – juniori

Observator: Catalin Cusca (Alexandria)

  • Jocul se disputa pe terenul din ,,Pietrosani”

5) AS TINERETUL SILISTEA  –  ACS DRAGANESTI VLASCA     – 
Alexandru Maican (Turnu Magurele) – Bogdan Pana (Alexandria), Stefan Creanga (Turnu Magurele), Rez. Adrian Mutu (Alexandria) – seniori

Adrian Mutu –Iulian Lungu, Teodor Dimancea (toti Alexandria) – juniori

Observator: Emil Tomescu (Turnu Magurele)

6) ACF DUNAREA ZIMNICEA  –  ACS ASTRA PLOSCA     – 
Cristian Beznea (Piatra) – Andrei Baciu, Mihai Petrescu (ambii Videle), Rez. Valentin Luca (Videle) – seniori

Valentin Luca – Dorinel Luca, Marius Salici (toti Videle) – juniori

Observator: Nicolae Raceala (Rosiori de Vede)

7) CS UNIREA TIGANESTI  –  AS ATLETIC ORBEASCA     – 
Ionut Dogeanu (Videle) – Danut Miu, Alexandru Petre (ambii Rosiori de Vede), Rez. Mihai Tutunaru (Turnu Magurele) – seniori

Mihai Tutunaru – Razvan Lungu, Calin Mihai (toti Turnu Magurele) – juniori

Observator: Cornel Stuparu (Turnu Magurele)

8) CS METALUL PERETU   –  CS VIATA NOUA OLTENI     – nu  se disputa

 

Liga a-V-a Seria I  Duminica  20.05.2018 Sen / Jun: Ora 12,30 – 10,30

1) AS VIITORUL SACENI  –  AS AVINTUL STEJARU     – 
Adrian Buica (Alexandria) – Ionut Purcea, Marius Salici (ambii Videle) – seniori

Alexandru Catruna (Plosca) – Adrian Mutu (Alexandria), Constantin Vaduva (Zimnicea) – juniori

Observator: Florea Roman (Alexandria)

2) AS TELEORMANUL TROIANUL –  CS FLACARA CALINESTI     – 
Marian Grosu (Buzescu)- Andrei Grecu  (Scrioastea), Marius Sandulescu (Rosiori de Vede) – seniori

Ionela Lungu (Galateni) – Marius Mihaila, Tibi Spataru (ambii Alexandria) – juniori

Observator: Petre Rusu (Rosiori de Vede)

3) AS PROGRESUL NENCIULESTI  –  CS VIRTOAPE     – 
Marius Bobe (Videle) – Constantin Ilie (Tatarastii de Sus), Ionel Nisipeanu (Piatra) – seniori

Robert Tofan – Ionel Nita, Sorin Beianu (toti Videle) – juniori

Observator:  George Popa (Alexandria)

4) AS VIITORUL DIDESTI  –  AS REAL BEUCA     – 
Catalin Mara (Rosiori de Vede) – Robert Chioreanu, Ilie Cristea (ambii Turnu Magurele) –seniori

Lucian Epure – Aurel Mihai, Marius Burlacu  (toti Rosiori de Vede) – juniori

Observator: Ica Ciucu (Turnu Magurele)

5) AS VIITORUL BLEJESTI  –  CS METALUL FRASINET     – nu se disputa
6) AS UNIREA MOSTENI  –  AS GLORIA MERISANI     – 

Cristian Beznea (Piatra) – Stefan Stinga, Alexandru Petre (ambii Rosiori de Vede) – seniori

Stefan Croitoru – Valentin Teodorescu, George Tobosaru (toti Alexandria) – juniori

Observator:  Aurel  Rusu (Rosiori de Vede)
Liga a-V-a Seria II  Duminica  20.05.2018 Sen / Jun: Ora 12,30 – 10,30

1) AS FLAMURA ALBASTRA SEGARCEA VALE –  CS VITANESTI     – 
Cristian Ilie (Turnu Magurele) – Traian Ene (Plosca), Marius Pate (Alexandria) – seniori

Iov Petre – Razvan Lungu, Valentin Pastaie (toti Turnu Magurele) – juniori

Observator: Hariton Iagaru (Alexandria)

2) AS FLACARA LITA  –  AS VICTORIA STOROBANEASA     – nu se disputa
3) AS TINERETUL SUHAIA  –  AS VOINTA SAELELE 2017     – 
Ionut Dogeanu – Andrei  Baciu, Ionut Vintila (toti Videle) – seniori

Observator: Ionel Turlete (Videle)

Jocul  se disputa pe terenu din Spatarei – Ora 15:00

  • Jocul de juniori nu se disputa

4) AS PROGRESUL SMIRDIOASA  –  ACS IZVOARELE     – 
Cristian Andrei – Dan Ciucu, Ionut Carabasu (toti Turnu Magurele) – seniori

Observator: Ilie Poting (Turnu Magurele)

  • Jocul de juniori nu se disputa

5) AS STEAUA SPATAREI  –  AS VOINTA DUNAREA PIETROSANI     – 
Stefan Creanga (Turnu Magurele) – Stelian Purcarea, Cristian Mihai (ambii Rosiori de Vede) – seniori

Mihai Tutunaru – Bogdan Doicut, Catalin Bobirica (toti Turnu Magurele) – juniori

Observator: Florea Ricu (Rosiori de Vede)

6) AS VICTORIA LUNCA  –  AS CETATEA TURNU MAGURELE     – 

Aurel Tanase (Rosiori de Vede) –Bogdan Croitoru (Zimnicea), Bogdan Pana (Alexandria) – seniori

Daniel  Preda – Catalin Dobre, David Loncea (toti Rosiori de Vede) – juniori

Observator: George Floricel (Alexandria)

 

CUPA ROMANIEI – FAZA JUDETEANA,   SEMIFINALE, MIERCURI 23 MAI 2018, ORA 17.30

  1. CS RAPID BUZESCU – CS ASC SEACA

Marius Bobe (Videle) – Aurel Tanase, Stelian Purcarea (ambii Rosiori de Vede)

Observator: Nicolae Raceala (Rosiori de Vede)

*Jocul se disputa pe terenul Municipal din Rosiori de Vede

  1. ACS ATLETIC ORBEASCA – ACS DRAGANESTI VLASCA

Nicolae Ologeanu (Alexandria) – Florin Stan (Poroschia), Daniel Neagu (Alexandria)

Observator: Catalin Cusca (Alexandria)

*Jocul se disputa pe terenul comunal din Brinceni

Leave a Comment

*

code