Sport

Judo juvenil – Sportivii de la CSS Alexandria s-au remarcat la etapa Euroregiunii

cssSâmbăta trecută a avut loc la Târgovişte etapa Euroregiunii Sud-Muntenia la judo, competiţie rezervată categoriilor de vârstă Under 10, Under 11, Under 12 şi Under 13. Cu acest prilej, au fost prezenţi în competiţie şi sportivi de la CSS Alexandria, coordonaţi de antrenorii Ion Giurgiuveanu, Mihăiţă Matei şi Valeriu Ghinea, care au reuşit evoluţii foarte bune, 15 dintre cei prezenţi reuşind să se califice pentru faza finală a campionatelor naţionale pe diferite categorii.

Astfel, dintre sportivii alexăndreni evidenţiaţi, şapte vor reprezenta judeţul Teleorman în finala stabilită la Târgu Mureş, în perioada 26-28 iunie 2015, pentru categoriile de vârstă U-10 (sportivi născuţi în 2006) şi U-11 (născuţi 2005), iar opt sportivi vor reprezenta judeţul Teleorman în finala de la Arad, din 10-12 iulie a.c., categoriile U-12 (născuţi 2004) şi U-13 (născuţi 2003). La finalul etapei euroregiunii Sud-Muntenia, desfăşurată la Târgovişte, sportivii de la clubul CSS Alexandria au avut următoarele clasări în concurs: locul I – 8 sportivi, pe locul II – 3 sportivi, locul III – 4 sportivi.

Iată rezultatele obţinute de sportivii de la CSS Alexandria la etapa euroregională de judo de sâmbăta trecută, prezentate de echipa de comunicare a secţiei judo din cadrul clubului respectiv:

* U-10 (sportivi născuţi în 2006)

– Teodora Zaharia, categoria -32 kg, locul 1;

– Ancuţa Zmeu, ctg. -40 kg, locul 1;

* U-11 (sportivi născuţi în 2005)

– Anisia Stoean, ctg. -36 kg, locul 1;

– Olivia Bădescu, ctg. +52 kg, locul 1;

– Robert Filip, ctg. -27 kg, locul 1;

– Sorin Petrică, ctg. -30 kg, locul 2;

– Eduard Iconaru, ctg. -30 kg, locul 3;

– Andrei Turcu, ctg. -46 kg, locul 3;

* U-12 (sportivi născuţi în 2004)

– Iulia Nedelcuţă Apope, ctg. -48 kg, locul 1;

– Mariana Preda, ctg. +57 kg, locul 1;

– Valentina Bărbulescu, ctg. -40 kg, locul 2;

– Valentin Bubureanu, ctg. -46 kg, locul 3;

– Vlad Marian Buga, ctg. -27kg, locul 3;

* U-13 (sportivi născuţi în 2003)

– George Vârtopeanu, ctg. -66 kg, locul 1;

– George Aftene, ctg. -50 kg,             locul 2.

Leave a Comment

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

*

*

code

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.