Sport

Două eșecuri în Liga a III-a

Parcursul fluctuant al echipelor noastre în Liga a III-a de fotbal a continuat și în ultima etapă disputată. Sporting Roșiori a pierdut fără drept de apel, cu 3-0, în deplasarea de la CSU II Craiova, în meciul susținut pe Stadionul ”Extensiv” din Parcul Romanescu al Capitalei Băniei. Echipa roșioreană a început acest meci cu următorul unsprezece: Oprița – Ștefănescu, Moșteanu, Sitaru, Voicu – Vîlcică, Urâtu, Ciubuc, Lătea, Călin, Rada

FCM Alexandria a deschis scorul în primul minut al partidei de pe terenul celor de la ACS Șirineasa, după ce Brînceanu, la o pasă a lui radu, a scăpat singurl cu portarul advers. Din nefericire, dar și din cauza unor situații contextuale ”speciale”, alexăndrinenii nu au putut conserva până la final avantajul de pe tabela de marcaj. Cei de la FCM au mai ratat două situații de singur cu portarul advers, prin Radu și jenaru, iar în minutul 70, antrenorul Romică Ciobanu a preferat să efectueze toate cele trei înlocuiri permise de regulament, introducându-i pe Boșoteanu, David și Barbălată, în locul lui Radu, Jenaru și Popescu, la scorul de 1-1.

Dâmbovițenii au marcat golul victorios chiar înainte de fluierul de final al arbitrului, în cel de-al cincilea minut de prelungiri. Scor 2-1 pentru ACS Șirineasa, iar FCM nu se alege cu nimic dintr-o partidă pe care, în mare parte, a controlat-o. garnitura de start aliniată de FCM Alexandria a fost: Olteanu – Paraschivoiu, Floricel, Ciocoteală, Gheorghe – Mitran, Dragu, Brânceanu, Radu, Popescu, Jenaru.

Celelalte rezultate ale rundei:

CS II Mioveni – FCSB II 2-2

Concordia II Chiajna – SCM Pitești 2-4

Urban Titu – FC Aninoasa 0-1

Flacăra Moreni – ACSO Filiași 3-2

FC II Voluntari – CS Podari 3-0, joc neprogramat deoarece oaspeții s-au retras din campionat.