Sport

CSS Alexandria, pe locul 3 la Cupa Sudului

Duminică, 26 martie 2017, în sala de sport a Școlii generale nr. 7 din Alexandria, a avut loc Cupa Sudului la handbal masculin, echipe de copii, competiție tradițională, organizată anual în județul Teleorman, la care participă echipe din sudul țării.

Trofeul a fost câștigat, la această ediție, de către formația CSM București, cea mai bună echipă a turneului, care s-a impus în finală împotriva celor de la ACS DCSL Caracal. CSS Alexandria s-a situat pe locul al treilea, cucerind medaliile de bronz.

Competiția a fost organizată de către Direcția Județeană pentru Sport și Tineret Teleorman, în parteneriat cu Asociația Județeană de Handbal Teleorman.

Felicitări tuturor celor care au participat la festivalul de pe arena cu semicercuri! (Cristi Frisk)