Sport

Campionatul mic judeţean – Rezultate, clasament

Liga a 5-a, etapa 18

Seria I: Real Beuca – Moromeţii Siliştea Gumeşti 4-0 (2-2); Unirea Băbăiţa – Ajax Botoroaga 3-2 (2-2); Viitorul Blejeşti – AS Vedea 6-2 (9-2); Atletico Sârbeni – Flacăra Călineşti 4-0 (5-1); AS Gălăteni – Viitorul Buteşti 1-0 (1-1); Astra Plosca – CS Măldăieni 7-1 (13-1); Recolta Sfinţeşti – Petrolul Poeni 4-3 (3-0 nepr);

Clasament (seniori)

1. Ajax Botoroaga          18         17         0          1          97-12    51         +21

2. Astra Plosca 18         15         1          2          92-17    46         +19

3. Flacăra Călineşti        18         10         2          6          47-35    32         +5

4. Unirea Băbăiţa           18         10         0          8          54-53    30         +3

5. Real Beuca    18         9          0          9          51-40    27         -3

6. Viitorul Blejeşti           18         9          0          9          37-47    27         0

7. AS Gălăteni   18         8          2          8          31-33    26         -1

8. Atletico Sârbeni         18         7          3          8          30-30    24         -3

9. Moromeţii Sil. Gumeşti           18         8          0          10         42-71    24         -3

10. Viitorul Buteşti         18         7          2          9          36-38    23         -4

11. Recolta Sfinţeşti       18         7          1          10         47-42    22         -5

12. CS Măldăeni            18         7          1          10         34-45    22         -5

13. Petrolul Poeni          18         3          1          14         24-103 10         -14

14. AS Vedea    18         2          1          15         17-65    7          -18

 

Seria II: AS Viişoara – Avântul Bragadiru 0-3 (9-1); Gloria Frumoasa – Voinţa Salcia 6-2 (5-0); Steaua Spătărei – ASC Seaca 3-3 (3-2); Tineretul Suhaia – CSS Alexandria 2-1 (5-1); Unirea Brânceni – CS Nanov 1-4 (3-3); Cetatea Turnu Măgurele – Flacăra Liţa 1-5 (1-5); AS Vităneşti – Progresul Nenciuleşti 6-1 (5-3).

Clasament (seniori)

1. Tineretul Suhaia         18         12         4          2          41-14    40         +13

2. Avântul Bragadiru       18         11         4          3          43-23    37         +10

3. AS Vităneşti 18         10         4          4          58-28    34         +7

4. ASC Seaca   18         10         4          4          50-29    34         +7

5. Flacăra Liţa    18         10         2          6          45-34    32         +5

6. Gloria Frumoasa        18         8          6          4          49-25    30         +3

7. Steaua Spătărei         18         9          2          7          40-29    29         +2

8. Unirea Brânceni         18         8          4          6          51-36    28         +1

9. CS Nanov      18         7          3          8          37-35    24         -3

10. Voinţa Salcia            18         6          4          8          38-42    22         -5

11. CSS Alexandria        18         6          3          9          39-36    21         -6

12. AS Viişoara             18         3          1          14         24-61    10         -20

13. Cetatea Turnu Măgurele        18         2          2          14         25-97    8          -19

14. Progresul Nenciuleşti            18         2          1          15         31-75    7          -14

 

 

Liga a 6-a

Seria I, etapa 16: Voinţa Răsmireşti – Metalul Frăsinet 4-3; Unirea Cosmeşti – JUventus Răduleşti 3-0 ned.; Inter Purani – Flacăra II Talpa neprog; Viitorul Drăgăneşti Vlaşca – Tineretul Siliştea 0-1; Pamimai Videle – Unirea Ciuperceni neprog; Vulturii Mereni – Recolta Copăceanca 3-1.

Clasament

1. Tineretul Siliştea        13         12         0          1          44-16    36         +15

2. Metalul Frăsinet         14         9          2          3          49-23    29         +11

3. Viitorul Drăg. Vlaşca   13         7          3          3          46-18    24         +6

4. Vulturii Mereni            12         7          1          4          35-21    22         +4

5. Flacăra II Talpa          13         6          1          6          35-26    19         +1

6. Voinţa Răsmireşti       13         5          1          7          22-48    16         -8

7. Juventus Răduleşti     14         5          0          9          24-34    15         -9

8. Recolta Copăceanca 12         4          1          7          20-30    13         -5

9. Unirea Cosmeşti        14         4          1          9          25-46    13         -11

10. Unirea Ciuperceni     12         0          0          12         14-48    0          -19

 

Seria 2, etapa 16: ASM Cernetu – Dunărea Islaz 8-1; Recolta Izvoarele – Viitorul Piatra ned.; Victoria Lunca – Oltul Beciu 2-1; Rapid II Buzescu  – FA Segarcea Vale 2-2; Victoria Ştorobăneasa – Mladi Calomfireşti 4-2; Oltul Plopii Slăviteşti – Tineretul Năsturelu 3-1.

Clasament

1. Victoria Lunca            16         15         1          0          54-12    46         +22

2. ASM Cernetu             16         12         3          1          55-20    39         +15

3. Rapid II Buzescu        16         9          4          3          53-29    31         +6

4. Oltul Beciu    16         9          2          5          46-30    29         +5

5. FA Segarcea Vale      16         8          4          4          45-27    28         +4

6. Tineretul Năsturelu     16         8          2          6          35-30    26         +2

7. Mladi Calomfireşti       16         6          1          9          38-51    19         -5

8. Oltul Plopii Slăviteşti   16         5          2          9          52-39    17         -7

9. Recolta Izvoarele        16         5          1          10         28-51    16         -8

10. Victoria Ştorobăneasa           16         3          1          12         24-57    10         -17

11. Viitorul Piatra           16         2          2          12         22-58    8          -13

12. Dunărea Islaz           16         2          1          13         29-77    7          -17

 

Seria III, etapa 18: Teleormanul Troianu – Gloria Drăcşenei 5-4; Ştiinţa Cucuieţi – Juventus Socetu 6-2; Olimpia Dobroteşti – Spicul Balaci 3-2; Voinţa Brebina – Şoimii Scrioaştea 2-0; Sporting II Roşiorii de Vede – Gloria Merişani 8-0; Avântul Stejaru – Tineretul Rădoieşti 6-1; Viitorul Dideşti – Victoria Drăgăneşti de Vede 1-0.

Clasament

1. Sporting II Roşiori de Vede      18         17         0          1          102-13 51         +24

2. Avântul Stejaru           18         14         0          4          82-34    42         +15

3. Tineretul Rădoieşti      18         14         0          4          61-40    42         +15

4. Şoimii Scrioaştea       18         11         0          7          34-22    33         +6

5. Spicul Balaci             18         9          1          8          61-46    28         +1

6. Gloria Merişani           18         9          1          8          51-53    28         +1

7. Viitorul Dideşti           18         9          0          9          49-59    27         -6

8. Victoria Drăg. Vede    18         7          1          10         38-40    22         -2

9. Gloria Drăşenei          18         7          0          11         38-49    21         -3

10. Voinţa Brebina          18         5          3          10         39-57    18         -9

11. Ştiinţa Cucuieţi         18         5          1          12         29-55    16         -11

12. Olimpia Dobroteşti    18         5          1          12         39-74    16         -11

13. Teleormanul Troianu 18         5          1          12         37-98    16         -14

14. Juventus Socetu       18         4          3          11         40-60    15         -9

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.