Sport

Campionatul judeţean – Rezultatele primei etape a sezonului la Liga a 5-a

Seria I (în paranteză sunt trecute rezultatele jocurilor de juniori)

– AS Vedea – Real Beuca 3-1 (0-2)

– Flacăra Călineşti –AjaxBotoroaga 1-2 (1-4)

– Viitorul Buteşti – Moromeţii Siliştea Gumeşti 2-1 (3-5)

– CS Măldăieni – Unirea Băbăiţa 4-3 (3-3)

– Petrolul Poeni – Viitorul Blejeşti  4-0 (0-11)

– Recolta Sfinţeşti – Atletico Sârbeni 3-1 (4-1)

– Astra Plosca – AS Gălăteni 3-2 (3-2)

Clasament (seniori)

1.  Petrolul Poeni        1        1        0        0        4-0     3 (0)

2-3. AS Vedea  1        1        0        0        3-1     3 (0)

Recolta Sfinţeşti         1        1        0        0        3-1     3 (0)

4. CS Măldăieni          1        1        0        0        4-3     3 (0)

5. Astra Plosca 1        1        0        0        3-2     3 (0)

6-7.AjaxBotoroaga   1        1        0        0        2-1     3 (3)

Viitorul Buteşti  1        1        0        0        2-1     3 (0)

8. Unirea Băbăiţa        1        0        0        1        3-4     0 (0)

9. AS Gălăteni  1        0        0        1        2-3     0 (0)

10-11. Flacăra Călineşti        1        0        0        1        1-2     0 (-3)

Moromeţii Sil. Gumeşti         1        0        0        1        1-2     0 (0)

12-13. Real Beuca      1        0        0        1        1-3     0 (0)

Atletico Sârbeni          1        0        0        1        1-3     0 (0)

14. Viitorul Blejeşti     1        0        0        1        0-4     0 (0)

Seria II

– ASC Seaca – AS Viişoara 10-0 (13-2)

– CSSAlexandria– Voinţa Salcia 5-1 (16-0)

– CS Nanov – Avântul Bragadiru 0-5 (5-1)

– Flacăra Liţa – Gloria Frumoasa 2-0 (5-1)

– Progresul Nenciuleşti – Steaua Spătărei 2-1 (3-2)

– AS Vităneşti – Tineretul Suhaia 2-3 (2-3)

– Cetatea Turnu Măgurele – Unirea Brânceni 1-5 (1-5)

Clasament (seniori)

1.  ASC Seaca  1        1        0        0        10-0   3 (0)

2.  Avântul Bragadiru  1        1        0        0        5-0     3 (3)

3-4. CSSAlexandria   1        1        0        0        5-1     3 (0)

Unirea Brânceni 1        1        0        0        5-1     3 (3)

5. Flacăra Liţa   1        1        0        0        2-0     3 (0)

6. Tineretul Suhaia      1        1        0        0        3-2     3 (3)

7. Progresul Nenciuleşti        1        1        0        0        2-1     3 (0)

8. AS Vităneşti  1        0        0        1        2-3     3 (0)

9. Steaua Spătărei       1        0        0        1        1-2     0 (0)

10. Gloria Frumoasa   1        0        0        1        0-2     0 (0)

11-12. Voinţa Salcia    1        0        0        1        1-5     0 (0)

Cetatea Tr. Măgurele  1        0        0        1        1-5     0 (-3)

13. CS Nanov   1        0        0        1        0-5     0 (-3)

14. AS Viişoara     1        0        0        1        0-10   0 (0)

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.