Sport

Campionatul Judeţean – Rezultate, clasamente

Liga a 5-a / etapa 2

Seria I (în paranteză sunt trecute rezultate jocurilor de juniori)

– Ajax Botoroaga – AS Vedea 12-1 (10-4);

– Moromeţii Siliştea Gumeşti – Flacăra Călineşti 2-1 (7-0);
– Unirea Băbăiţa – Viitorul Buteşti 3-2 (2-3);
– Viitorul Blejeşti – CS Măldăieni 3-0 (7-5);
– Atletico Sârbeni – Petrolul Poeni 1-1 (5-0);

– AS Gălăteni – Recolta Sfinţeşti 2-0 (2-0);
– Real Beuca – Astra Plosca 1-3 (8-1).

Clasament (seniori)

1.AjaxBotoroaga        2          2          0          0          14-2     6 (3)

2. Astra Plosca 2          2          0          0          6-3       6 (3)

3. Petrolul Poeni           2          1          1          0          5-1       4 (1)

4. AS Gălăteni  2          1          0          1          3-2       3 (0)

5. Unirea Băbăiţa          2          1          0          1          6-6       3 (0)

6. Viitorul Buteşti          2          1          0          1          4-4       3 (0)

7. Recolta Sfinţeşti        2          1          0          1          3-3       3 (0)

8. Moromeţii S. Gumeşti           2          1          0          1          3-3       3 (0)

9. Viitorul Blejeşti         2          1          0          1          3-4       3 (0)

10. CS Măldăieni         2          1          0          1          4-6       3 (0)

11. AS Vedea  2          1          0          1          1-13     3 (0)

12. Atletico Sârbeni      2          0          1          1          2-4       1 (-2)

13. Flacăra Călineşti     2          0          0          2          2-4       0 (-3)

14. Real Beuca 2          0          0          2          2-6       0 (-3).

 

Seria II

– Voinţa Salcia – ASC Seaca 2-2 (1-8)

– Avântul Bragadiru – CSS Alexandria 1-0 (1-6);

– Gloria Frumoasa – CS Nanov 1-1 (0-4);

– Steaua Spătărei – Flacăra Liţa 5-0 (1-6);

– Tineretul Suhaia – Progresul Nenciuleşti 5-0 (10-1 );

– Unirea Brânceni – AS Vităneşti 4-0 (12-1);

– AS Viişoara – Cetatea Turnu Măgurele 6-0 (3-0 nep.).

Clasament (seniori)

1. Unirea Brânceni        2          2          0          0          9-1       6 (3)

2. Tineretul Suhaia        2          2          0          0          8-2       6 (3)

3. Avântul Bragadiru     2          2          0          0          6-0       6 (3)

4. ASC Seaca  2          1          1          0          13-2     4 (1)

.5. Voinţa Salcia           2          1          1          0          5-2       4 (1)

6. Steaua Spătărei        2          1          0          1          6-2       3 (0)

7. Flacăra Liţa  2          1          0          1          2-5       3 (0)

8. Progresul Nenciuleşti            2          1          0          1          2-6       3 (0)

9. AS Viişoara  2          1          0          1          6-10     3 (0)

10. Gloria Frumoasa     2          0          1          1          1-3       1 (-2)

11. CS Nanov  2          0          1          1          1-6       1 (-2)

12. CSSAlexandria      2          0          0          2          0-4       0 (-3)

13. AS Vităneşti           2          0          0         2          2-7       0 (-3)

14. Cetatea Tr. Măgurele          2          0          0          2          1-11     0 (-3)

 

Liga a 6-a / etapa 1

Seria I

– Flacăra II Talpa – Voinţa Răsmireşti 11-1;

– Tineretul Siliştea – Juventus Răduleşti 3-1;

– Unirea Ciuperceni – Metalul Frăsinet 1-2;

– Recolta Copăceanca – Unirea Cosmeşti 3-1;

– Vulturii Mereni – Inter Purani 3-2;

– Pamimai II Videle – Viitorul Drăgăneşti Vlaşca 1-0

 

Seria II

– Oltul Beciu – ASM Cernetu 1-4;

– Fl. Albastră Segarcea Vale – Viitorul Piatra 2-1;

– Mladi Calomfireşti – Dunărea Islaz 4-0;

– Tineretul Năsturelu – Recolta Izvoarele 3-1;

– Oltul Plopii Slăviteşti – Victoria Lunca 0-1;

– Victoria Ştorobăneasa – Rapid II Buzescu 0-2:

 

Seria III

– Spicul Balaci – Teleormanul Troianul 3-1;

– Şoimii Scrioaştea – Juventus Socetu 2-1;

– Gloria Merişani – Gloria Drăcşenei 3-1;

– Tineretul Rădoieşti – Ştiinţa Cucuieţi 5-0;

– Victoria Drăgăneşti Vede – Olimpia Dobroteşti 9-2;

– Viitorul Dideşti – Voinţa Brebina 5-2;

– Avântul Stejaru – Sporting II Roşiorii de vede 1-4.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.