Sport

Campionatul judeţean – Rezultate, clasamente

Liga a V-a, etapa 25 (penultima)

Seria I

– Flacăra Călineşti – a stat;

– CS Vârtoape – Atletico Sârbeni 3-0 (3-0 nepr.);

– Inter Gălăteni – CS Măldăieni 2-0 (5-2);

– Moromeţii Siliştea Gumeşti – Atletic Orbeasca 0-3 neprogramat (0-3);

– Viitorul Blejeşti – Tineretul Siliştea 5-3 (9-0);

– Recolta Sfinţeşti – Petrolul Poeni 5-1 (11-2);

– Viitorul Buteşti – Real Beuca 4-3 (4-0);

Clasament (seniori)

1. CS Vârtoape              23         18         2          3          68-32    56 (+20)

2. Inter Gălăteni             23         15         3          5          55-23    48 (+12)

3. Flacăra Călineşti        23         15         2          6          54-36    47 (+14)

4. Viitorul Blejeşti*         23         15         1          7          69-51    38 (+10)

5. Real Beuca                23         11         4          8          62-47    37 (+4)

6. Recolta Sfinţeşti         23         11         2          10         49-42    35 (+2)

7. Tineretul Siliştea        23         9          3          11         49-38    30 (-3)

8. Petrolul Poeni            23         9          3          11         39-41    30 (-3)

9. Atletic Orbeasca*       23         11         3          9          57-35    28 (0)

10. Viitorul Buteşti         23         7          6          10         43-56    27 (-9)

11. CS Măldăeni            23         7          3          13         28-36    24 (-9)

12. Atletico Sârbeni        24         4          1          19         34-76    13 (-23)

13. Moromeţii S. Gumeşti**         23         0          1          22         19-113  1 (-35)

** echipă retrasă din campionat după etapa a 13-a;

* echipe penalizate cu opt puncte

 

Clasament (juniori)

1. Atletic Orbeasca        23         19         2          2          117-24 59 (+26)

2. Viitorul Blejeşti           23         15         4          4          97-44    49 (+13)

3. Tineretul Siliştea        23         14         2          7          80-55    44 (+11)

4. Inter Gălăteni             23         13         4          6          87-46    43 (+7)

5. CS Măldăeni             23         12         1          10         60-74    37 (+4)

6. CS Vârtoape             23         8          7          8          51-58    31 (-5)

7. Real Beuca               23         10         1          12         48-72    31 (-2)

8. Recolta Sfinţeşti         23         9          3          11         70-56    30 (-3)

9. Flacăra Călineşti        23         9          3          11         59-71    30 (-3)

10. Atletico Sârbeni        24         9          1          14         50-71    28 (-8)

11. Viitorul Buteşti         23         8          3          12         53-73    27 (-9)

12. Petrolul Poeni          23         7          2          14         47-98    23 (-10)

13. Moromeţii S. Gumeşti           23         0          1          22         16-98    1 (-35)

 

Seria II

– Victoria Lunca – Gloria Frumoasa 5-1 (10-2);

– AS Izvoarele – a stat;

– Flacăra Liţa – AS Viişoara 3-0 neprogramat (3-0);

– FCM 2 Alexandria – Avântul Bragadiru 7-0 (10-1);

– ASC Seaca – Voinţa Salcia 3-1 (5-4);

– CS Nanov – CS Vităneşti 2-3 (3-2);

– Steaua Spătărei – Progresul Nenciuleşti 6-1 (5-8).

Clasament (seniori)

1. Voinţa Salcia                         23         16         3          4          75-42    51 (+18)

2. Steaua Spătărei         23         15         3          5          62-33    48 (+12)

3. Avântul Bragadiru       23         13         3          7          65-54    42 (+9)

4. CS Vităneşti             23         12         3          8          56-43    39 (+6)

5. Gloria Frumoasa        23         11         4          8          51-51    37 (+2)

6. AS Izvoarele             23         11         3          9          45-98    36 (0)

7. FCM 2 Alexandria      23         9          6          8          56-40    33 (-3)

8. ASC Seaca               23         8          6          9          41-38    30 (-6)

9. Victoria Lunca            24         8          6          10         38-54    30 (-6)

10. Flacăra Liţa             23         8          5          10         32-45    29 (-7)

11. Progresul Nenciuleşti            23         7          1          15         38-63    22 (-11)

12. CS Nanov               23         4          2          17         39-54    14 (-22)

13. AS Viişoara *                       23         4          3          16         27-60    15 (-15)

* echipă exclusă din campionat după etapa 21

 

Clasament *juniori)

1. FCM 2 Alexandria      23         21         1          1          169-16 64 (+28)

2. ASC Seaca              23         14         2          7          108-69 44 (+11)

3. Avântul Bragadiru       23         13         3          7          91-85    42 (+9)

4. Victoria Lunca            24         13         3          8          72-66    42 (+6)

5. Progresul Nenciuleşti 23         13         2          8          105-67 41 (+5)

6. Voinţa Salcia                         23         10         2          11         92-75    32 (-1)

7. Flacăra Liţa                23         9          2          12         64-90    29 (-7)

8. CS Nanov                  23         9          1          13         62-89    28 (-8)

9. Gloria Frumoasa        23         9          1          13         40-110 28 (-5)

10. CS Vităneşti            23         9          0          14         65-101 27 (-9)

11. AS Izvoarele             23         8          1          14         60-75    25 (-11)

12. Steaua Spătărei       23         2          0          21         42-108 6 (-30)

13. AS Viişoara*            23         11         0          12         100-54 33 (0)

* echipă exclusă din campionat după etapa 21

Leave a Comment

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

*

*

code

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.