Sport

Campionatul judeţean – Rezultate, clasamente

Liga a V-a, etapa 9 (în paranteză sunt trecute rezultatele jocurilor de juniori)

Seria I

Real Beuca – Viitorul Blejeşti 5-1 (3-5);

Unirea Băbăiţa – Atletico Sârbeni 3-2 (5-2);

Moromeţii Siliştea Gumeşti – AS Gălăteni 1-3 (1-1);

Ajax Botoroaga – Astra Plosca 2-1 (4-0);

AS Vedea – Recolta Sfinţeşti 0-3 (3-0);

Flacăra Călineşti – Petrolul Poeni 3-0 nepr. (3-0 nepr.);

Viitorul Buteşti – CS Măldăieni 3-1 (2-2);

Clasament (seniori)

1

. Ajax Botoroaga9 9 0 0 50-7 27 (12)

2

. Astra Plosca9 8 1 1 43-8 24 (12)

3

. AS Gălăteni9 5 2 2 23-13 17 (5)

4

. Flacăra Călineşti 9 5 1 3 19-13 16 (1)

5

. Unirea Băbăiţa9 5 0 4 26-28 15 (3)

6

. Viitorul Buteşti9 4 2 3 22-16 14 (-1)

7

. Real Beuca 9 4 0 5 28-18 12 (-3)

8

. M. Siliştea Gumeşti 9 4 0 5 23-23 12 (-3)

9

. Viitorul Blejeşti9 4 0 5 19-30 12 (0)

10

. CS Măldăeni9 3 1 5 23-22 10 (-5)

11

. Recolta Sfinţeşti 9 3 1 5 14-21 10 (-2)

12

. Atletico Sârbeni 9 2 2 5 13-23 8 (-4)

13

. Petrolul Poeni 9 1 1 7 11-64 4 (-8)

14

. AS Vedea9 1 0 8 4-36 3 (-12)

Seria II

AS Viişoara – Steaua Spătărei 1-2 (3-4);

Gloria Frumoasa – Tineretul Suhaia 1-0 (2-3);

Avântul Bragadiru – Unirea Brânceni 3-2 (6-0);

Voinţa Salcia – Cetatea Turnu Măgurele 4-0 (0-2);

ASC Seaca – AS Vităneşti 2-2 (1-4);

CSS Alexandria – Progresul Nenciuleşti 3-2 (6-3);

CS Nanov – Flacăra Liţa 1-3 (2-3);

Clasament (seniori)

1

. Flacăra Liţa 9 7 0 2 28-15 21 (6)

2

. Avântul Bragadiru 9 6 2 1 21-6 20 (5)

3

. Tineretul Suhaia 9 6 1 2 19-8 19 (7)

4

. ASC Seaca 9 5 2 2 35-16 17 (2)

5

. AS Vităneşti 9 5 1 3 34-16 16 (4)

6

. CS Nanov 9 4 2 3 20-16 14 (-1)

7

. Steaua Spătărei 9 4 1 4 18-14 13 (1)

8

. Gloria Frumoasa 9 3 4 2 13-13 13 (1)

9

. Unirea Brânceni 9 3 2 4 23-23 11 (-1)

10

. Voinţa Salcia 9 3 2 4 18-21 11 (-4)

11

. CSS Alexandria 9 2 3 4 18-18 9 (-6)

12

. AS Viişoara 9 2 0 7 18-37 6 (-9)

13

. Progresul Nenciuleşti 9 1 1 7 16-39 4 (-8)

14

. Cetatea Turnu Măgurele 9 1 1 7 14-46 4 (-8)

Liga a VI-a, etapa 8

Seria I

Inter Purani – Unirea Cosmeşti 0-3; 3-0;

– Viitorul Drăgăneşti Vlaşca – Metalul Frăsinet 3-3;

– Pamimai II Videle – Juventus Răduleşti – nedisputat;

– Vulturii Mereni – Flacăra II Talpa 6-1;

– Recolta Copăceanca – Tineretul Siliştea 1-2;

– Unirea Ciuperceni – Voinţa Răsmireşti 2-2 (într. ’65)

Clasament

1

. Tineretul Siliştea 7 6 0 1 22-9 18 (6)

2

. Metalul Frăsinet8 5 2 1 32-14 17 (5)

3

. Vulturii Mereni 7 5 0 2 24-12 15 (6)

4

. Viitorul Drăgăneşti Vlaşca 7 4 2 1 33-12 14 (2)

5

. Juventus Răduleşti 7 4 0 3 18-13 12 (0)

6

. Recolta Copăceanca 7 3 1 3 12-10 10 (-5)

7

. Flacăra II Talpa7 2 1 4 19-20 7 (-2)

8

. Inter Purani 8 2 0 6 8-21 6 (-6)

9

. Voinţa Răsmireşti 7 2 0 5 8-32 6 (-6)

10.

Unirea Cosmeşti 8 1 0 7 12-31 3 (-6)

1

1. Unirea Ciuperceni 7 1 0 6 11-25 3 (9)

– Pamimai II Videle – retrasă din campionat

 

Seria II

 

Victoria Lunca – Recolta Izvoarele 8-0;

– Rapid II Buzescu – Dunărea Islaz 15-2;

– Victoria Ştorobăneasa – Viitorul Piatra 1-1;

– Oltul Plopii Slăviteşti – Oltul Beciu 1-2;

– Tineretul Năsturelu – FA Segarcea Vale 3-2;

– Mladi Calomfireşti – ASM Cernetu 2-2

Clasament

1

. Victoria Lunca 8 8 0 0 30-7 24 (12)

2

. ASM Cernetu 8 7 1 0 28-10 22 (13)

3

. Tineretul Năsturelu 8 6 0 2 17-13 18 (3)

4

. Rapid II Buzescu 8 5 1 2 31-14 16 (1)

5

. FA Segarcea Vale 8 5 1 2 23-13 16 (4)

6

. Oltul Beciu 8 4 0 4 22-15 12 (0)

7

. Mladi Calomfireşti 8 3 1 4 18-23 10 (-5)

8

. Viitorul Piatra 8 2 2 4 16-23 8 (-4)

9

. Oltul Plopii Slăviteşti 8 2 1 5 22-14 7 (-5)

10

. Recolta Izvoarele 8 2 0 6 12-29 6 (-3)

11

. Victoria Ştorobăneasa 8 0 1 7 7-31 1 (-14)

12

. Dunărea Islaz 8 0 0 8 8-42 0 (-12)

Seria III

 

Olimpia Dobroteşti – Ştiinţa Cucuieţi 3-4;

– Voinţa Brebina – Gloria Drăcşenei 3-0;

– Sporting II Roşiorii de Vede – Juventus Socetu 6-2;

– Avântul Stejaru – Spicul Balaci 7-2;

– Viitorul Dideşti – Şoimii Scrioaştea 0-1;

– Victoria Drăgăneşti de Vede – Gloria Merişani 5-1;

– Tineretul Rădoieşti – – Teleormanul Troianu 7-1.

Clasament

1

. Sporting II Roşiori de Vede 8 7 0 1 41-8 21 (9)

2

. Tineretul Rădoieşti 8 7 0 1 32-11 21 (6)

3

. Avântul Stejaru8 6 0 2 27-14 18 (6)

4

. Gloria Drăcşenei 8 5 0 3 22-10 15 (3)

5

. Şoimii Scrioaştea 8 5 0 3 10-10 15 (3)

6

. Gloria Merişani 8 4 1 3 21-21 13 (1)

7

. Spicul Balaci8 4 0 4 33-22 12 (0)

8

. V. Drăgăneşti de Vede 8 4 0 4 26-18 12 (0)

9

. Voinţa Brebina 8 3 2 3 17-19 11 (-1)

10

. Ştiinţa Cucuieţi 8 3 1 4 17-23 10 (1)

11

. Viitorul Dideşti 8 3 0 5 15-34 9 (-6)

12

. Teleormanul Troianu8 2 0 6 9-41 6 (-6)

13

. Juventus Socetu8 0 3 5 13-25 3 (-9)

14

. Olimpia Dobroteşti8 0 1 7 17-44 1 (-11)

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.