Campionatul judeţean – Rezultate, clasamente

Liga a V-a, etapa 7 (în paranteză sunt trecute rezultatele jocurilor de juniori)

Seria I

– Real Beuca – Unirea Băbăiţa 1-3 (3-3);

– Moromeţii Siliştea Gumeşti – Viitorul Blejeşti 7-2 (1-1);

– Ajax Botoroaga – Atletico Sârbeni 9-0 (12-0);

– AS Vedea – AS Gălăteni 1-2 (2-5);

– Flacăra Călineşti – Astra Plosca 0-1 (2-3);

– Viitorul Buteşti – Recolta Sfinţeşti 3-1 (2-4);

– CS Măldăieni – Petrolul Poeni 12-0 (8-1);

Clasament (seniori)

1.AjaxBotoroaga      7        7        0        0        45-6   21 (9)

2. Astra Plosca                    7        7        0        0        35-6   21 (12)

3. AS Gălăteni            7        4        2        1        20-9   14 (5)

4. M. Siliştea Gumeşti 7        4        0        3        22-18 12 (0)

5. Unirea Băbăiţa        7        4        0        3        20-21           12 (3)

6. CS Măldăeni           7        3        1        3        22-18           10 (-2)

7. Flacăra Călineşti     7        3        1        3        14-12           10 (-2)

8. Viitorul Blejeşti       7        3        0        4        13-22           9 (0)

9.Viitorul Buteşti         7        2        2        3        12-14 8 (-4)

10. Recolta Sfinţeşti    7        2        1        4        10-19           7 (-2)

11. Real Beuca           7        2        0        5        22-16           6 (-6)

12. Atletico Sârbeni    7        1        2        4        9-20   5 (-4)

13. Petrolul Poeni       7        1        1        5        10-54           4 (-5)

14.          AS Vedea              7        1        0        6        4-26   3 (-9)

 

Seria II

– AS Viişoara – Gloria Frumoasa 0-1 (3-4);

– Avântul Bragadiru – Steaua Spătărei 1-0 (3-0 nepr.);

– Voinţa Salcia – Tineretul Suhaia 1-3 (1-5);

– ASC Seaca – Unirea Brânceni 5-0 (5-3);

– CSS Alexandria – Cetatea Turnu Măgurele 9-2 (10-2);

– CS Nanov – AS Vităneşti 1-0 (4-0);

– Flacăra Liţa – Progresul Nenciuleşti 7-2 (8-0);

Clasament (seniori)

1.  Tineretul Suhaia               7        6        0        1        19-7   18 (9)

2. Avântul Bragadiru             7        5        1        1        18-4   16 (4)

3. Flacăra Liţa                      7        5        0        2        19-14           15 (3)

4. ASC Seaca                       7        4        1        2        30-12           13 (1)

5. AS Vităneşti                     7        4        0        3        28-12           12 (3)

6. CS Nanov                        7        3        2        2        11-11 11 (-1)

7. Gloria Frumoasa               7        2        4        1        10-9   10 (1)

8. Unirea Brânceni                7        2        2        3        18-19           8 (-1)

9. Voinţa Salcia                    7        2        2        3        13-18           8 (-4)

10. Steaua Spătărei               7        2        1        4        12-11           7 (-2)

11. CSSAlexandria             7        1        3        3        13-12 6 (-6)

12. AS Viişoara                    7        2        0        5        11-29           6 (-6)

13. Progresul Nenciuleşti      7        1        1        5        12-28           4 (-5)

14. Cetatea Tr. Măgurele      7        1        1        5        12-39           4 (-5)

 

Liga a VI-a, etapa 5

Seria I

– Unirea Cosmeşti – Metalul Frăsinet 4-7;

– Inter Purani – Juventus Răduleşti 1-5;

– Viitorul Drăgăneşti Vlaşca – Flacăra II Talpa 5-1;

– Vulturii Mereni – Unirea Ciuperceni 6-2;

– Recolta Copăceanca – Voinţa Răsmireşti 2-0;

– Pamimai II Videle – Tineretul Siliştea – nedisputat

Clasament

1. Vulturii Mereni                  6        5        0        1        20-10           15 (6)

2. Metalul Frăsinet                6        4        1        1        25-11           13 (4)

3. Tineretul Siliştea               5        4        0        1        19-8   12 (3)

4. Juventus Răduleşti           6        4        0        2        18-10 12 (3)

5.Viitorul Dr. Vlaşca             6        3        1        2        27-10           10 (1)

6. Flacăra II Talpa                6        2        1        3        18-14 7 (-2)

7. Recolta Copăceanca         6        2        1        3        9-10   7 (-5)

8. Inter Purani                       6        2        0        4        8-15   6 (-3)

10. Unirea Ciuperceni           6        1        0        5        9-21   3 (-6)

11. Unirea Cosmeşti             6        1        0        5        11-25           3 (-6)

12. Voinţa Răsmireşti           6        0        0        6        4-39   0 (-6)

– Pamimai II Videle – s-a retras din campionat după etapa a 5-a

 

Seria II

– Recolta Izvoarele – Dunărea Islaz 5-0;

– Victoria Lunca – Viitorul Piatra 7-1;

– Rapid II Buzescu – Oltul Beciu 2-0;

– Victoria Ştorobăneasa – FA Segarcea Vale 3-4;

– Oltul Plopii Slăviteşti – Mladi Calomfireşti 5-1;

– Tineretul Năsturelu – ASM Cernetu 3-1;

Clasament

1. Victoria Lunca        6        6        0        0        20-6   18 (6)

2. ASM Cernetu         6        5        0        1        21-10           15 (9)

3. FA Segarcea Vale   6        5        0        1        19-8   15 (6)

4. Tineretul Năsturelu 6        5        0        1        14-9   15 (3)

5. Rapid II Buzescu    6        4        0        2        14-10 12 (3)

6. Mladi Calomfireşti 6        3        0        3        16-18           9 (0)

7. O. Plopii Slăviteşti 6        2        0        4        19-10 6 (-3)

8. Oltul Beciu              6        2        0        4        12-13           6 (-3)

9. Recolta Izvoarele    6        2        0        4        11-18           6 (-3)

10. Viitorul Piatra        6        2        0        4        13-20           6 (-3)

11.VictoriaŞtorobăneasa     6        0        0        6        5-22   0 (-9)

12. Dunărea Islaz        6        0        0        6        5-25   0 (-9)

 

Seria III

– Ştiinţa Cucuieţi – Gloria Drăcşenei 1-2;

– Olimpia Dobroteşti – Juventus Socetu 4-4;

– Voinţa Brebina – Spicul Balaci 4-3;

– Sporting II Roşiorii de Vede – Şoimii Scrioaştea 5-0;

– Avântul Stejaru – Gloria Merişani 5-0;

– Viitorul Dideşti – Tineretul Rădoieşti 1-2;

– Teleormanul Troianu – Victoria Drăgăneşti de Vede 2-3.

Clasament

1. Sporting II Roşiori            6        5        0        1        33-6   15 (6)

2. Tineretul Rădoieşti           6        5        0        1        23-9   15 (6)

3. Spicul Balaci                    6        4        0        2        31-13           12 (3)

4. Gloria Drăcşenei               6        4        0        2        17-6   12 (3)

5. Avântul Stejaru                 6        4        0        2        17-12 12 (3)

6. Şoimii Scrioaştea              6        4        0        2        9-7     12 (3)

7. Gloria Merişani                 6        3        1        2        14-15           10 (1)

8. V. Drăgăneşti Vede          6        3        0        3        20-15 9 (0)

9. Voinţa Brebina                  6        2        1        3        12-17 7 (-2)

10. Ştiinţa Cucuieţi                6        2        1        3        12-18           7 (-2)

11. Viitorul Dideşti                6        2        0        4        14-27           6 (-3)

12. Teleormanul Troianu       6        1        0        5        6-33   3 (-6)

13. Juventus Socetu              6        0        2        4        9-17   2 (-7)

14. Olimpia Dobroteşti         6        0        1        5        13-35 1 (-8)

Leave a Comment

*

code