Sport

Campionatul judeţean – Rezultate, clasamente

Liga a IV-a, juniori, etapa 8

Unirea Ţigăneşti – Voinţa Saelele 2-3

Metalul Peretu – Flacăra Talpa 1-2

VN Olteni – Dunărea Zimnicea 1-2

Udinese Uda Clocociov – Tineretul Ciolăneşti neprogramat

Rapid Buzescu – D. Turris Turnu Măgurele 4-3

Pamimai Videle – Spicpo Poroschia 6-1

FC Traian – Atletic Orbeasca 0-3 neprezentare

Clasament

1.  Sporting Roşiori              8        8        0        0        52-6   24 (12)

2.  Voinţa Saelele                 8        8        0        0        43-8   24 (12)

3.  Pamimai Videle                8        7        0        1        53-9   21 (9)

4.  Unirea Ţigăneşti               8        4        1        3        37-28           13 (1)

5.  CS Vârtoape                  8        4        1        3        28-39           13 (1)

6.  Rapid Buzescu                8        4        1        3        29-46           13 (1)

7.  Dunărea Zimnicea           8        4        0        4        22-19           12 (0)

8.  Flacăra Talpa                  8        3        1        4        12-24           10 (-2)

9.  D.Turris Tr.Măgurele       8        3        0        5        25-28           9 (-3)

10.          Atletic Orbeasca              8        3        0        5        15-24           9 (0)

11.          Udinese Uda Clocociov   7        3        0        4        18-30           9 (0)

12.          VN Olteni                       8        2        2        4        28-30           8 (-4)

13.          Spicpo Poroschia           8        2        1        5        18-47           7 (-5)

14.          Metalul Peretu                 8        2        0        6        28-34           6 (-6)

15.          FC Traian                        8        1        1        6        17-39           4 (-11)

16.          Tineretul Ciolăneşti          7        1        0        6        11-45           3 (-9)

 

Liga a V-a, etapa a 6-a

(în paranteză sunt trecute rezultatele jocurilor de juniori)

Seria I

Unirea Băbăiţa – Moromeţii Siliştea Gumeşti 5-2 ()

Viitorul Blejeşti –AjaxBotoroaga 1-6 ( )

Atletico Sârbeni – AS Vedea 2-0

AS Gălăteni – Flacăra Călineşti 1-1

Astra Plosca – Viitorul Buteşti 2-0

Recolta Sfinţeşti – CS Măldăieni 2-2

Real Beuca – Petrolul Poeni 12-0

Clasament (seniori)

1.AjaxBotoroaga      6        6        0        0        36-6   18 (9)

2. Astra Plosca                    6        6        0        0        34-6   18 (9)

3. AS Gălăteni            6        3        2        1        18-8   11 (2)

4. Flacăra Călineşti     6        3        1        2        14-11           10 (1)

5. M. Siliştea Gumeşti 6        3        0        3        15-16           9 (0)

6. Unirea Băbăiţa        6        3        0        3        17-20           9 (0)

7. Viitorul Blejeşti       6        3        0        3        11-15           9 (0)

8. Recolta Sfinţeşti     6        2        1        3        9-16   7 (-2)

9. CS Măldăeni           6        2        1        3        10-18           7 (-2)

10. Real Beuca           6        2        0        4        21-14           6 (-3)

11. Atletico Sârbeni    6        1        2        3        9-11   5 (-4)

12.Viitorul Buteşti       6        1        2        3        9-13   5 (-4)

13. Petrolul Poeni       6        1        1        4        10-42           4 (-5)

14.          AS Vedea              6        1        0        5        3-24   3 (-6)

 

Seria II

Gloria Frumoasa – Avântul Bragadiru 1-1

Steaua Spătărei – Voinţa Salcia 1-1

Tineretul Suhaia – ASC Seaca 4-2

Unirea Brânceni – CSSAlexandria2-2

Cetatea Turnu Măgurele – CS Nanov 2-2

AS Vităneşti – Flacăra Liţa 3-2

AS Viişoara – Progresul Nenciuleşti 5-2

Clasament (seniori)

1.  Tineretul Suhaia               6        5        0        1        16-6   15 (6)

2. Avântul Bragadiru             6        4        1        1        17-4   13 (4)

3. AS Vităneşti                     6        4        0        2        28-11           12 (3)

4. Flacăra Liţa                      6        4        0        2        12-12           12 (3)

5. ASC Seaca                       6        3        1        2        25-12           10 (1)

6. Unirea Brânceni                6        2        2        2        18-14           8 (-1)

7. CS Nanov                        6        2        2        2        10-11           8 (-1)

8. Voinţa Salcia                    6        2        2        2        12-15           8 (-1)

9. Steaua Spătărei                 6        2        1        3        12-10           7 (-2)

10. Gloria Frumoasa             6        1        4        1        9-9     7 (-2)

11. AS Viişoara                    6        2        0        4        11-28           6 (-3)

12. Progresul Nenciuleşti      6        1        1        4        10-21           4 (-5)

13. Cetatea Tr. Măgurele      6        1        1        4        10-30           4 (-5)

14. CSSAlexandria             6        0        3        3        4-10   3 (-6)

 

Liga a VI-a, etapa 5

Seria I

Metalul Frăsinet – Voinţa Răsmireşti 9-0

Juventus Răduleşti – Unirea Cosmeşti 3-1

Flacăra II Talpa – Inter Purani 1-0 într. min. 71

Tineretul Siliştea – Viitorul Drăgăneşti Vlaşca 3-0

Unirea Ciuperceni – Pamimai II Videle 0-3

Recolta Copăceanca – Vulturii Mereni 1-3

Clasament

1. Tineretul Siliştea               5        4        0        1        19-8   12 (3)

2. Pamimai II Videle             5        4        0        1        15-6   12 (6)

3. Vulturii Mereni                  5        4        0        1        14-8   12 (6)

4. Metalul Frăsinet                5        3        1        1        18-7   10 (1)

5. Juventus Răduleşti           5        3        0        2        13-9   9 (0)

6.Viitorul Dr. Vlaşca             5        2        1        2        22-9   7 (1)

7. Flacăra II Talpa                5        2        1        2        17-9   7 (-2)

8. Inter Purani                       5        2        0        3        7-10   6 (0)

9. Recolta Copăceanca         5        1        1        3        7-10   4 (-5)

10. Unirea Ciuperceni           5        1        0        4        7-15   3 (-6)

11. Unirea Cosmeşti             5        1        0        4        7-18   3 (-3)

12. Voinţa Răsmireşti           5        0        0        5        4-37   0 (-6)

 

Seria II

Dunărea Islaz – ASM Cernetu 0-2

Viitorul Piatra – Recolta Izvoarele 7-0

Oltul Beciu – Victoria Lunca 0-2

FA Segarcea Vale – Rapid II Buzescu 4-0

Mladi Calomfireşti – Victoria Ştorobăneasa2-0

Tineretul Năsturelu – Oltul Plopii Slăviteşti 2-1

Clasament

1. ASM Cernetu         5        5        0        0        20-7   15 (9)

2. Victoria Lunca        5        5        0        0        13-5   15 (6)

3. FA Segarcea Vale   5        4        0        1        15-5   12 (3)

4. Tineretul Năsturelu 5        4        0        1        11-8   12 (3)

5. Mladi Calomfireşti 5        3        0        2        15-13           9 (0)

6. Rapid II Buzescu    5        3        0        2        12-10           9 (3)

7. Oltul Beciu              5        2        0        3        12-11           6 (-3)

8. Viitorul Piatra         5        2        0        3        12-13           6 (-3)

9. O. Plopii Slăviteşti 5        1        0        4        14-9   3 (-3)

10. Recolta Izvoarele 5        1        0        4        6-18   3 (-3)

11. Dunărea Islaz        5        0        0        5        5-20   0 (-9)

12.VictoriaŞtorobăneasa     5        0        0        5        2-18   0 (-6)

 

Seria III

Gloria Drăcşenei – Teleormanul Troanu 11-0

Juventus Socetu – Ştiinţa Cucuieţi 3-3

Spicul Balaci – Olimpia Dobroteşti 7-3

Şoimii Scrioaştea – Voinţa Brebina 2-2

Gloria Merişani – Sporting II Roşiorii de Vede 3-0 ned.

Tineretul Rădoieşti – Avântul Stejaru 4-2

Victoria Drăgăneşti de Vede – Viitorul Dideşti 4-1

Clasament

1. Sporting II Roşiori            5        4        0        1        28-6   12 (6)

2. Spicul Balaci                    5        4        0        1        28-9   12 (3)

3. Tineretul Rădoieşti           5        4        0        1        21-8   12 (3)

4. Gloria Merişani                 5        3        1        1        14-10           10 (1)

5. Şoimii Scrioaştea              5        3        1        1        8-4     10 (1)

6. Gloria Drăcşenei               5        3        0        2        15-5   9 (0)

7. Avântul Stejaru                 5        3        0        2        12-12           9 (3)

8. Ştiinţa Cucuieţi                 5        2        1        2        11-16           7 (1)

9. V. Drăgăneşti Vede          5        2        0        3        17-13           6 (-3)

10. Viitorul Dideşti                5        2        0        3        13-25           6 (0)

11. Voinţa Brebina                5        1        2        2        10-13           5 (-1)

12. Teleormanul Troianu       5        1        0        4        4-30   3 (-3)

13. Juventus Socetu              5        0        1        4        5-13   1 (-8)

14. Olimpia Dobroteşti         5        0        0        5        9-31   0 (-6)

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.