Sport

Campionatul judeţean – Rezultate, clasamente

Liga a V-a, etapa a 4-a (în paranteză sunt trecute rezultatele jocurilor de juniori)

Seria I

– Moromeţii Siliştea Gumeşti – Ajax Botoroaga 2-5 (1-1)

– Unirea Băbăiţa – AS Vedea 5-1 (9-0)

– Viitorul Blejeşti – Flacăra Călineşti 4-5 (6-0)

– AS Gălăteni – CS Măldăieni 6-1 (1-2)

– Atletico Sârbeni – Viitorul Buteşti 2-2 (1-4)

– Astra Plosca – Petrolul Poeni 20-2 (23-1)

– Real Beuca – Recolta Sfinţeşti 5-0 (1-2)

Clasament (seniori)

1.AjaxBotoroaga        4          4          0          0          22-4     12 (6)

2. Astra Plosca             4          3          0          1          26-6     9 (3)

3. AS Gălăteni              4          3          0          1          13-4     9 (3)

4. Flacăra Călineşti       4          2          0          2          10-8     6 (0)

5. Unirea Băbăiţa          4          2          0          2          11-10   6 (0)

6. Viitorul Blejeşti         4          2          0          2          9-9       6 (0)

7. M. Siliştea Gumeşti   4          2          0          2          8-9       6 (0)

8. Recolta Sfinţeşti        4          2          0          2          4-9       6 (0)

9. CS Măldăieni           4          2          0          2          7-13     6 (0)

10. Viitorul Buteşti        4          1          1          2          6-8       4 (-1)

11. Petrolul Poeni         4          1          1          2          8-25     4 (-2)

12. Real Beuca             4          1          0          3          7-9       3 (-3).

13. AS Vedea              4          1          0          3          6-21     3 (-3)

14. Atletico Sârbeni      4          0          2          2          5-8       2 (-4)

 

Seria II

– Avântul Bragadiru – Voinţa Salcia 7-0 (16-0)

– Gloria Frumoasa – ASC Seaca 4-2 (1-3)

– Steaua Spătărei – CSS Alexandria 0-0 (2-2)

– Tineretul Suhaia – CS Nanov 2-1 (2-3)

– Unirea Brânceni – Flacăra Liţa 3-4 (1-3)

– Cetatea Turnu Măgurele – Progresul Nenciuleşti 5-2 (8-6)

– AS Viişoara – AS Vităneşti 0-9 (1-6)

Clasament (seniori)

1. Avântul Bragadiru     4          3          0          1          14-3     9 (3)

2. Tineretul Suhaia        4          3          0          1          10-4     9 (3)

3. Flacăra Liţa              4          3          0          1          7-8       9 (3)

4 ASC Seaca               4          2          1          1          18-7     7 (1)

5. Unirea Brânceni        4          2          1          1          15-8     7 (1)

6. Voinţa Salcia            4          2          1          1          10-9     7 (1)

7. AS Vităneşti             4          2          0          2          24-8     6 (-3)

8. Gloria Frumoasa       4          1          2          1          7-7       5 (-1)

9. Steaua Spătărei        4          1          1          2          6-4       4 (-2)

10. CS Nanov              4          1          1          2          4-8       4 (-2)

11. Progresul Nenciuleşti4        1          1          2          7-14     4 (-2)

12. C. Turnu Măgurele 4          1          0          3          7-25     3 (-3)

13. AS Viişoara            4          1          0          3          6-24     3 (-3)

14. CSSAlexandria      4          0          2          2          2-6       2 (-4)

 

Liga a VI-a, etapa a 3-a

Seria I

– Juventus Răduleşti – Voinţa Răsmireşti 6-1

– Flacăra II Talpa – Metalul Frăsinet 2-2

– Unirea Ciuperceni – Inter Purani 2-1

– Tineretul Siliştea – Unirea Cosmeşti 7-2

– Recolta Copăceanca – Viitorul Drăgăneşti Vlaşca 1-1

– Vulturii Mereni – Pamimai II Videle 2-0

Clasament

1. Tineretul Siliştea        3          3          0          0          14-5      9 (3)

2. Pamimai II Videle       3          2          0          1          8-4        6 (3)

3. Juventus Răduleşti     3          2          0          1          9-5        6 (0)

4. Vulturii Mereni            3          2          0          1          7-7        6 (0)

5. Flacăra II Talpa          3          1          1          1          14-5      4 (-2)

6. V. Drăgăneşti Vlaşca 3          1          1          1          6-4        4 (1)

7. Recolta Copăceanca 3          1          1          1          4-3        4 (-2)

8. Metalul Frăsinet         3          1          1          1          6-7        4 (1)

9. Inter Purani               3          1          0          2          4-5        3 (0)

10. Unirea Ciuperceni     3          1          0          2          5-6        3 (-3)

11. Unirea Cosmeşti       3          1          0          2          6-12      3 (0)

12. Voinţa Răsmireşti     3          0          0          3          4-24      0 (-3)

 

Seria II

– Viitorul Piatra – ASM Cernetu 1-7

– Oltul Beciu – Dunărea Islaz 8-3

– FA Segarcea Vale – Recolta Izvoarele 3-0 nepr.

– Mladi Calomfireşti – Victoria Lunca 2-3

– Tineretul Năsturelu – Rapid II Buzescu 3-2

– Oltul Plopii Slăviteşti – Victoria Ştorobăneasa 9-0

Clasament

1. FA Segarcea Vale      3          3          0          0          9-2        9 (3)

2. Victoria Lunca            3          3          0          0          8-3        9 (6)

3. ASM Cernetu             3          3          0          0          14-4      9 (6)

4. Oltul Beciu                3          2          0          1          12-8      6 (0)

5. Mladi Calomfireşti       3          2          0          1          11-7      6 (0)

6. Rapid II Buzescu        3          2          0          1          6-4        6 (3)

7. Tineretul Năsturelu     3          2          0          1          7-7        6 (0)

8. Oltul Plopii Slăviteşti   3          1          0          2          10-3      3 (-3)

9. Recolta Izvoarele        3          0          0          3          5-11      0 (-3)

10. Viitorul Piatra           3          0          0          3          3-12      0 (-6)

11. Dunărea Islaz           3          0          0          3          4-16      0 (-3)

12. V. Ştorobăneasa      3          0          0          3          2-14      0 (-3)

 

Seria III

– Juventus Socetu – Teleormanul Troianu 5-0

– Spicul Balaci – Gloria Drăcşenei 2-0

– Şoimii Scrioaştea – Ştiinţa Cucuieţi 3-2 într. ’48

– Gloria Merişani – Olimpia Dobroteşti 4-3

– Tineretul Rădoieşti – Voinţa Vrebina 2-0

– Victoria Drăgăneşti de Vede – Sporting II Roşiori 1-4

– Viitorul Dideşti – Avântul Stejaru 3-4

Clasament

1. Sporting II Roşiori       3          3          0          0          23-3      9 (6)

2. Spicul Balaci            3          3          0          0          18-2      9 (3)

3. Tineretul Rădoieşti      3          3          0          0          17-1      9 (3)

4. Şoimii Scrioaştea       3          2          0          1          5-4        6 (0)

5. Gloria Merişani           3          2          0          1          9-8        6 (0)

6. Avântul Stejaru           3          2          0          1          8-7        6 (3)

7. V. Drăgăneşti Vede    3          1          0          2          12-10    3 (-3)

8. Juventus Socetu         3          1          0          2          7-5        3 (-3)

9. Voinţa Brebina           3          1          0          2          6-9        3 (0)

10. Gloria Drăcşenei       3          1          0          2          2-5        3 (0)

11. Ştiinţa Cucuieţi         3          1          0          2          6-10      3 (0)

12. Viitorul Dideşti          3          1          0          2          9-21      3 (-3)

13. Olimpia Dobroteşti    3          0          0          3          6-23      0 (-3)

14. Teleormanul Troianu 3          0          0          3          1-21      0 (-3)

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.