Sport

Campionatul judeţean Liga a 5-a / etapa 14 (în paranteză sunt trecute rezultatele jocurilor de juniori)

Seria I

– Viitorul Buteşti – Recolta Sfinţeşti 5-1 (3-2);

– Viitorul Blejeşti – Real Beuca – nedisputat;

– Moromeţii Siliştea Gumeşti – Petrolul Poeni 0-3 nedisp; (0-3 ned.)

– Inter Gălăteni – Tineretul Siliştea 1-0 (1-6);

– CS Vârtoape – Atletic Orbeasca 2-1 (1-6);

– Flacăra Călineşti – Atletico Sârbeni 3-0 (3-0);

– CS Măldăeni – a stat.

Clasament (seniori)

1. CS Vârtoape                13      11      1        1        39-17           34 (13)

2. Flacăra Călineşti          13      9        1        3        27-19           28 (10)

3. Inter Gălăteni               13      8        2        3        35-10           26 (8)

4. Recolta Sfinţeşti          13      8        2        3        33-22           26 (5)

5. Real Beuca                  12      6        2        4        32-24           20 (2)

6. Petrolul Poeni              13      6        1        6        28-23           19 (-2)

7. Viitorul Blejeşti           12      6        1        5        36-32           19 (1)

8. Tineretul Siliştea          13      5        2        6        28-17           17 (-1)

9. CS Măldăeni                12      5        1        6        21-19           16 (1)

10. Atletic Orbeasca        13      4        2        7        37-29           14 (-4)

11. Viitorul Buteşti           13      2        6        5        25-31           12 (-9)

12. Atletico Sârbeni         13      2        0        11      22-51           6 (-12)

13. Moromeţii Sil. Gumeşti        13      0        1        12      19-83           1 (-23)

– echipa Moromeţii s-a retras din campionat la finalul turului

 

Clasament (juniori)

1. Atletic Orbeasca          13      11      1        1        57-14           34 (+16)

2. Tineretul Siliştea          13      10      1        2        50-26           31 (+13)

3. Viitorul Blejeşti            12      8        2        2        48-22           26 (+8)

4. CS Măldăeni               12      7        1        4        35-39           22 (+7)

5. Inter Gălăteni               13      6        2        5        36-28           20 (+2)

6. Flacăra Călineşti          13      6        2        5        41-39           20 (+2)

7. Real Beuca                  12      6        1        5        32-27           19 (+1)

8. Viitorul Buteşti            13      5        3        5        33-34           18 (-3)

9. Petrolul Poeni              13      5        1        7        23-43           16 (-5)

10. Atletico Sârbeni         13      5        0        8        30-36           15 (-3)

11. CS Vârtoape             13      2        4        7        22-42           10 (-11)

12. Recolta Sfinţeşti        13      2        1        10      32-42           7 (-11)

13. Moromeţii Sil. Gumeşti        13      0        1        12      16-68           1 (-23)

 

Seria II

– Steaua Spătărei – CS Nanov 3-1 (2-3);

– ASC Seaca – Progresul Nenciuleşti 3-1 (3-9);

– FCM 2 Alexandria – CS Vităneşti 3-3 (8-0);

– Flacăra Liţa – Voinţa Salcia 2-4 (1-4);

– AS Izvoarele – Avântul Bragadiru 2-0 (2-2);

– Victoria Lunca – AS Viişoara 3-2 (3-0);

– Gloria Frumoasa – a stat.

Clasament (seniori)

1. Voinţa Salcia               13      9        2        2        49-28           29 (11)

2. Steaua Spătărei           13      9        1        3        31-19           28 (7)

3. CS Vităneşti                13      7        2        4        32-33           23 (2)

4. Gloria Frumoasa          12      6        3        3        34-24           21 (3)

5. ASC Seaca                  13      6        3        4        29-19           21 (0)

6. Avântul Bragadiru        13      6        3        4        36-33           21 (3)

7. AS Izvoarele                13      5        2        6        26-35           17 (-4)

8. FCM 2 Alexandria       13      4        4        5        28-28           16 (-8)

9. AS Viişoara                 13      4        3        6        24-25           15 (0)

10. Flacăra Liţa                13      4        3        6        20-32           15 (-3)

11. Victoria Lunca                     13      4        3        6        16-33           15 (-3)

12. Progresul Nenciuleşti 13      3        1        9        21-33           10 (-8)

13. CS Nanov                  13      1        2        10      19-33           5 (-16)

 

Clasament (juniori)

1. FCM 2 Alexandria       13      11      1        1        95-12           34 (+10)

2. Avântul Bragadiru        13      10      3        0        65-18           33 (+15)

3. Victoria Lunca             13      9        2        2        38-25           29 (+11)

4. AS Viişoara                 13      8        0        5        78-29           24 (+9)

5. Progresul Nenciuleşti   13      7        1        5        59-44           22 (+1)

6. Gloria Frumoasa          12      7        1        4        43-37           22 (+4)

7. ASC Seaca                 13      6        2        5        64-43           20 (+2)

8. Flacăra Liţa                 13      5        2        6        32-44           17 (-1)

9. AS Izvoarele               13      3        2        8        23-49           11 (-10)

10. Voinţa Salcia             13      3        1        9        29-56           10 (-8)

11. CS Nanov                 13      3        1        9        22-63           10 (-11)

12. CS Vităneşti              13      2        0        11      18-80           6 (-15)

13. Steaua Spătărei          13      2        0        11      27-94           6 (-15).

Leave a Comment

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

*

*

code

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.