Sport

Campionatul fotbalistic judeţean – Rezultate, clasamente

Liga a V-a, etapa a 3-a

Seria I: Viitorul Blejeşti – Viitorul Buteşti 7-3 (5-5); Recolta Sfinţeşti – Moromeţii Siliştea Gumeşti 8-1 (11-1); Real Beuca – Inter Gălăteni 1-0 (1-2); Petrolul Poeni – CS Vârtoape 0-2 (1-1); Atletico Orbeasca – Flacăra Călineşti 1-2 (7-1); CS Măldăeni – Atletico Sârbeni 4-1 (4-1); Tineretul Siliştea – a stat.

Clasament (seniori)

1. Recolta Sfinţeşti                    3        3        0        0        13-3   9 (3)

2. Real Beuca                           3        2        1        0        10-7   7 (1)

3. CS Vârtoape                         3        2        0        1        6-6     6 (3)

4. Flacăra Călineşti                    3        2        0        1        4-6     6 (3)

5. Viitorul Blejeşti                     3        1        1        1        12-10           4 (-2)

6. Petrolul Poeni                       3        1        1        1        6-4     4 (-2)

7. Inter Gălăteni                        3        1        1        1        1-1     4 (1)

8. CS Măldăeni                         2        1        0        1        5-3     3 (0)

9. Tineretul Siliştea                    2        1        0        1        4-2     3 (0)

10. Viitorul Buteşti                     3        1        0        2        11-10           3 (0)

11. Atletico Sârbeni                   3        1        0        2        6-11   3 (0)

12. Atletico Orbeasca                2        0        0        2        3-5     0 (-6)

13. Moromeţii Sil. Gumeşti        3        0        0        3        6-19   0 (-3)

 

Seria II: ASC Seaca – Steaua Spătărei 2-4 (1-2); CS Nanov – FCM 2 Alexandria 2-2 (0-7); Progresul Nenciuleşti – Flacăra Liţa 1-2 (2-3); CS Vităneşti – AS Izvoarele 4-3 (3-1); Voinţa Salcia – Victoria Lunca 6-1 (2-3); Avântul Bragadiru – Gloria Frumoasa 3-1 (10-1); AS Viişoara – a stat.

Clasament (seniori)

1. Voinţa Salcia               3        3        0        0        15-3   9 (3)

2. Avântul Bragadiru        3        2        1        0        9-6     7 (1)

3. Steaua Spătărei           2        2        0        0        6-3     6 (6)

4. Flacăra Liţa                  3        2        0        1        6-4     6 (3)

5. CS Vităneşti                3        2        0        1        6-7     6 (0)

6. AS Viişoara                2        1        1        0        5-1     4 (1)

7. FCM 2 Alexandria       3        1        1        1        6-4     4 (1)

8. CS Nanov                   3        1        1        1        4-4     4 (-2)

9. ASC Seaca                  3        1        0        2        5-5     3 (-3)

10. Gloria Frumoasa        2        0        1        1        2-4     1 (-2)

11. Victoria Lunca                     3        0        1        2        2-11   1 (-2)

12. AS Izvoarele              3        0        0        3        8-15   0 (-3)

13. Progresul Nenciuleşti 3        0        0        3        1-8     0 (-6)

 

Liga a VI-a, etapa a 2-a

Seria I: Vulturii Mereni – Victoria Drăgăneşti de Vede 1-2; Flacăra 2 Talpa – Tineretul Rădoieşti 4-0; Unirea Cosmeşti – Unirea Ciuperceni 1-4; Inter Purani – Voinţa Răsmireşti 0-2; Metalul Frăsinet – Viitorul Drăgăneşti Vlaşca 2-1.

Clasament

1. Flacăra 2 Talpa           2        2        0        0        8-2     6 (3)

2. Voinţa Răsmireşti        2        2        0        0        7-1     6 (3)

3. Metalul Frăsinet           2        2        0        0        5-1     6 (3)

4. Unirea Ciuperceni        2        1        0        1        6-5     3 (0)

5. Inter Purani                  2        1        0        1        3-2     3 (0)

6. Tineretul Rădoieşti       2        1        0        1        3-4     3 (0)

7. Victoria Drăg. Vede     2        1        0        1        2-4     3 (0)

8. Viitorul Drăg. Vlaşca   2        0        0        2        1-5     0 (-3)

9. Vulturii Mereni             2        0        0        2        1-5     0 (-3)

10. Unirea Cosmeşti        2        0        0        2        2-9     0 (-3)

 

Seria II: Oltul Beciu – Rapid 2 Buzescu 1-2; FA Segarcea Vale – Dunărea Islaz 3-3; Tineretul Năsturelu – Recolta Copăceanca 4-1; Victoria Ştorobăneasa – Oltul Plopii Slăviteşti 8-3; ASM Cernetu – AS Ciuperceni 2-1.

Clasament

1. Rapid 2 Buzescu         2        2        0        0        6-1     6 (3)

2. Victoria Ştorobăneasa 2        1        1        0        9-4     4 (1)

3. Oltul Beciu                  2        1        0        1        7-2     3 (0)

4. Tineretul Năsturelu       2        1        0        1        5-3     3 (0)

5. Recolta Copăceanca    2        1        0        1        5-6     3 (0)

6. ASM Cernetu              2        1        0        1        2-5     3 (0)

7. Oltul Plopii Slăviteşti    2        1        0        1        5-9     3 (0)

8. AS Ciuperceni             2        0        1        1        2-3     1 (-2)

9. FA Segarcea Vale        2        0        1        1        5-7     1 (-2)

10. Dunărea Islaz             2        0        1        1        3-9     1 (-2)

 

Seria III: Gloria Merişani – Viitorul Săceni 8-0; Şoimii Scrioaştea – Teleormanul Troianul 0-1; Gloria Drăcşenei – Viitorul Dideşti 2-2; Spicul Balaci – Olimpia Dobroteşti 2-5; Avântul Stejaru – AS Vedea 5-1.

Clasament

1. Gloria Merişani           2        2        0        0        11-2   6 (3)

2. Avântul Stejaru           2        2        0        0        9-2     6 (3)

3. Olimpia Dobroteşti      2        2        0        0        10-4   6 (3)

4. Şoimii Scrioaştea         2        1        0        1        3-1     3 (0)

5. Teleormanul Troianul   2        1        0        1        3-3     3 (0)

6. AS Vedea                    2        1        0        1        3-6     3 (0)

7. Gloria Drăcşenei          2        0        1        1        4-7     1 (-2)

8. Viitorul Dideşti             2        0        1        1        2-5     1 (-2)

9. Spicul Balaci                2        0        0        2        3-7     0 (-3)

10. Viitorul Săceni           2        0        0        2        1-12   0 (-3)

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.