Sport

Brânceni vs. Chiajna II – Unirea Brânceni debutează în Cupa României

Echipa clasată pe locul 4 în Liga a 4-a judeţeană în sezonul trecut, Unirea Brânceni, deschide astăzi, 16 iulie, sezonul fotbalistic oficial ediţia 2014-2015. Deţinătoarea Cupei României la nivel judeţean, echipa din Brânceni îşi face debutul în faţa propriilor suporteri contra unei echipe din plutonul Ligii a 3-a, Concordia II Chiajna, formaţie clasată în sezonul trecut pe locul 10 în seria a 3-a. Echipa din Brânceni, antrenată de Marian Botea, şi-a propus o prestaţie cât mai onorabilă, iar jocul contra unei echipe divizionare, care va avea în componenţă inclusiv sportivi de la nivelul primei echipe, reprezintă o provocare pentru teleormăneni. “Vrem să jucăm cât mai exact, cât mai convingător, important este să arătăm ca o echipă”, a spus delegatul Vali Comănescu, cel care s-a ocupat de ultimele transferuri ale clubului Unirea. Primarul comunei Brânceni, Dumitru Neagu, cel care susţine în mod direct clubul, s-a arătat destul de rezervat în privinţa şanselor de calificare, însă speră ca meciul de miercuri să arată că în Brânceni se poate juca fotbal de calitate. “Noi vrem să ne jucăm şansa, însă n-ar fi o tragedie dacă vom pierde, important este să arătăm că echipa are potenţial”, a spus Dumitru Neagu. Iar despre lotul celor din Brânceni, trebuie evidenţiat că sunt câţiva jucători experimentaţi în echipă, care pot ajuta substanţial în obţinerea unui rezultat pozitiv.

Să precizăm un aspect important pentru echipa din Brânceni, că baremul de arbitraj (în cuantum total de 940 lei – 340 arbitru, câte 300 lei arbitri asistenţi) va fi achitat în mod egal de ambele echipe, gazdelor revenindu-le sarcina cheltuielilor de organizare.

Jocul Unirea Brânceni – Concordia II Chiajna, etapa I a Cupei României, se va juca azi, de la ora 17.30, pe stadionul local din Brânceni; conform regulamentului, dacă după 90 de minute scorul va fi egal, se vor juca două reprize de prelungiri, a câte 15 minute fiecare, iar dacă egalitatea se va menţine, vor avea loc lovituri de departajare.

Mai jos vă prezentăm lotul de jucători al echipei Unirea Brânceni, care vor fi incluşi pentru meciul de miercuri, din Cupa României, contra formaţiei Concordia II Chiajna: Florin Olteanu, Tiberiu Măgureanu, Florin Burghelea, Mihăiţă Gheorghe, George Popa, Iulian Grosu, Clement Paţe, Sorin Drăgan, Florin Răuţă, Cătălin Desculţu, Adrian Ilie, Mădălin Mitroi, Cătălin Ionică, Valentin Andrei, Claudiu Vasile, Dănuţ Voicilă, Daniel Nica; antrenor Marian Botea, delegat Valentin Comănescu.

 

Programul celorlalte jocuri din etapa I a Cupei României, de azi, ora 17.30, este următorul:

– Victoria Ţăndărei (IL) – ACS Rapid Feteşti (IL);

– ACS Lucky Sport Management (B) – Dinamo 2 (B);

– Dunărea Ostrov (CT) – ACS Callatis Mangalia (CT);

– Voinţa Snagov (IF) – CS Viitorul Domneşti (IF);

– AS Arsenal Malu (GR) – CS Tunari (IF);

– Înainte Modelu (CL) – ACS Gloria Popeşti Leordeni (IF);

– AS Valea Ursului (AG) – FCM Târgovişte (DB);

– CSM Flacăra Moreni (DB) – ACS Urban Titu (DB);

– AFC Astra 2 (PH) – FC Conpet Ploieşti (PH);

– FK Csikszereda Miercurea Ciuc (HR) – CS FC Păpăuţi (CV);

– ACS FC Granitul Babadag (TL) – CS Sporting Lieşti (GL);

– Sportul Chişcani (BR) – ACS Avântul Cireşul (BR);

– Gloria Iveşti (GL) – SC FC Oţelul 2 Galaţi (GL);

– FC Panciu (VN) – CSM Moineşti (BC);

– Vitis Suletea (VS) – CS Aerostar Bacău (BC);

– Voinţa Ion Creangă (NT) – SC FC Ceahlăul 2 (NT);

– ACS Transdor Tudora (BT) – ACS Bucovina Rădăuţi (SV);

– AS Rapid Dumeşti (IS) – ACS Bucovina Pojorâta (SV);

– Progresul Frătăuţii Vechi (SV) – ACS Sporting Suceava (SV);

– ACF Gloria 2 Bistriţa (BN) – FC Unirea Dej (CJ);

– AS Inter Ciugud (AB) – FC Arieşul Turda (CJ);

– AS Înfrăţirea Valea Izvoarelor (MS) – CSM Avântul Reghin (MS);

– Someşul Apahida (CJ) – CS Unirea Jucu (CJ);

– CSC Sânmartin (BH) – CS Sănătatea Servicii Publice Cluj (CJ);

– CS Sportul Şimleul Silvaniei (SJ) – CS FC Zalău (SJ);

– CS Speranţa Colţău (MM) – ACS FC Municipal Baia Mare (MM);

– ACS UTA Bătrâna Doamnă (AR) – CS Muncitorul Reşiţa (CS);

– ASU Poli Timişoara (TM) – CS Millenium Giarmata (TM);

– AS Minerul Anina (CS) – SCM Reşiţa (CS);

– CS Gilortul Târgu Cărbuneşti (GJ) – ACS Ştiinţa Turceni (GJ);

– CSO Retezatul Haţeg (HD) – ACS Jiul Rovinari (GJ);

– ACS Flacăra Horezu (VL) – ACS Vitorul Craiova (DJ);

– AS Viitorul Carcea (DJ) – CS Podari (DJ).

One Comment

  1. FELICITARI „UNIREA BRANCENI”,BRAVO „MARIAN BOTEA”,suntem siguri ca maine vei face tot posibilul sa castigi jocul.
    D-ule primar al alexandriei,stiati ca branceni ne reprezinta
    la nivel national,si nu fcm?
    Ati politizat si fotbalul,ati numit un antrenor pe prietenii si pe apartenente politice,va este greu pe rezultate.
    Se vede ce v-ati implicat ,v-a pus manole si tabacitu antrenor.RASILOR
    BAFTA „UNIREA BRANCENI” PT JOCUL DE MAINE

Leave a Comment

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

*

*

code

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.