Sport

Barajele pentru promovare la Liga a 3-a – Programul jocurilor şi terenurile de disputare

Aşa cum se ştie, miercuri, 19 iunie a.c., pe terenuri neutre, se vor disputa cele 21 de jocuri de baraj pentru promovare la Liga a 3-a. Iată mai jos care sunt jocurile dintre echipele campioane judeţene, precum şi terenurile – localităţile de disputare a acestor jocuri (toate meciurile se dispută pe 19.06, ora 17.30):

– FC Pojorâta (SV) – Viitorul Târgu Frumos * (IS) (1 Mai, Dorohoi – AJF Botoşani);

– Cetatea Târgu Neamţ (NT) – Luceafărul Mihai Eminescu (BT) (CSM Paşcani – Paşcani – AJF Iaşi);

– FC Gârceni / Vitis Şuletea (VS) – Sporting Lieşti (GL) (Letea – Bacău – AJF Bacău);

– Izbânda Hagilarea Mihail Kogălniceanu* (TL) – Conpet Cireşu (BR) (Zoltan David Ancora – Galaţi – AJF Galaţi);

– Callatis 2012 Mangalia (CT) – Voinţa Cocora (IL) (Vasile Enache – Modelu – AJF Călăraşi);

– Venus Independenţa (CL) – CS Corbeanca (IF) (Romprim – Bucureşti – AMF Bucureşti);

– FC Bolintin Vale Malu Spart (GR) – Atletic Bradu (AG) (Municipal – Roşiori de Vede – AJF Teleorman);

– FC Balş 2007 (OT) – Sporting Roşiorii de Vede (TR) ( Tineretului Ştrand – Piteşti – AJF Argeş);

– FC Chitila (B) – Gloria Corneşti (DB) (Conpet – Strejnic – AJF Prahova);

– CSM Câmpina (PH) – Voinţa Lanuri (BZ) (Municipal – Slobozia – AJF Ialomiţa);

– Naţional Goleşti (VN) – AS Negri (BC) (Municipal – Sfântu Gheorghe – AJF Covasna);

– FC Păpăuţi (CV) – FC Râşnov (BV) (Comunal – Porumbenii Mari – AJF Harghita);

– Mureşul Luduş (MS) – FK Csikszereda Miercurea Ciuc (HR) (Tineretului – Braşov – AJF Braşov);

– Iza Dragomireşti / FCM Baia Mare (MM) – Heniu Prundu Bârgăului (BN) (C.U.G. Cartier Mărăşti – Cluj – AJF Cluj);

– Someşul Cărăşeu (SM) – Unirea Jucu (CJ) (Măgura – Şimleul Silvaniei – AJF Sălaj);

– CS Ineu (AR) – Kinder Junior (BH) (Cetate – Alba Iulia – AJF Alba);

– Rapid Jibou (SJ) – CSO Cugir (AB) (Iuliu Bodola – Oradea – AJF Bihor);

– Nova Mama Mia Becicherecu Mic (TM) – Metalul Oţelul Roşu (CS) (Cetate – Deva – AJF Hunedoara);

– Hidro Râmnicu Vâlcea (VL) – FC Avrig (SB) (Complex 1 Mai – Slatina – AJF Olt);

– Ştiinţa Turceni (GJ) – Universitatea Petroşani (HD) (Mircea Chivu – Reşiţa – AJF Caraş-Severin);

– Recolta Dănceu (MH) – AS Podari (DJ) (Minerul – Motru – AJF Gorj).

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.