ACS SEISHINDOKAN, pe primul loc pe țară la Cupa României Karate SKDUN 2019, din 34 de cluburi participante

Pe data de 18 mai, la Centrul Sportiv Apollo din Bucuresti, a avut loc editia 2019 a Cupei Romaniei de Karate SKDUN la care au fost prezente cluburi din intreaga tara.

Clubul nostru a fost prezent cu un lot de 33 de sportivi pregatiti de catre sensei Caracaleanu Sorin Gabriel, centura neagra , 3 dan. La finalul competitiei clubul nostru s-a clasat pe primul loc pe tara la numarul de medalii  din toate cele 34 de cluburi participante din toata tara. Sportivii clubului nostru A.C.S. Seishindokan au adus un total de 59 de medalii dintre care 28 de aur, 14 de argint si 17 de bronz .

Medalie de aur si titlul de campioni ai Cupei Romaniei au obtinut urmatorii sportivi:

  1. Badea David Alexandru: -Kata individual; -Ippon kumite.
  2. Maldaianu Stefan Claudiu: -Kata individual; -Ippon Kumite.
  3. Calota Alexandru Razvan: -Kata Individual; -Sanbon Kumite.
  4. Ciurea Vlad Stefan: -Kata individual; -Sanbon kumite.
  5. Andrei Mircea Alin: -Kata individual; -Sanbon kumite.
  6. Stoica Stefan Alexandru: -Kata individual; -Sanbon kumite.
  7. Burcea Andrei Marius: -Kata individual.
  8. Sima Ionut Cristian Mario: -Sanbon kumite.
  9. Mitran Nicolas Alexandru: -Ippon kumite.
  10. Ene David Andrei: -Kata individual.
  11. Stoica Maria Andreea: -Sanbon kumite.
  12. Mavrodineanu Alexia Maria: -Sanbon Kumite.
  13. Nedelea Karina Andreea: -Kata individual.
  14. Vasile Alexandru Gabriel: -Sanbon Kumite.

15.. Ivan Mihai Ciprian: -Kata individual.

  1. Negrila Antonia Maria: -Kata individual.
  2. Velicu Marius Ionut: -Kata individual.
  3. Nitu Mihnea Vlad: -Sanbon Kumite.
  4. Cita Alexandra Maria: -Sanbon Kumite.

Medalie de argint si titlul de vicecampioni au obtinut urmatorii sportivi:

  1. Simionescu Vlad Andrei: -Kata individual
  2. Negrila Omerina Andreea: -Kata individual; -Ippon Kumite.

3.Toncu David Alexandru: – Kata individual; -Ippon Kumite.

  1. Nedelea Miruna Alexia: -Sanbon kumite.
  2. Stoica Maria Andreea: – Kata individual.
  3. Busca Eduard Gabriel: – Kata individual.
  4. Negrila Maria Antonia: -Sanbon kumite.
  5. Ciurea Alexandra Iulia: -Kata individual.
  6. Ene Silviu Alexandru: -Sanbon kumite.
  7. Nitu Mihnea Vlad: -Kata individual.
  8. Daniluc Marius Gabriel: – Kata individual; Sanbon kumite.

Medalie de bronz au obtinut si locul al 3-lea au obtinut urmatorii sportivi:

1.Simionescu Vlad Andrei: -Kata individual.

  1. Bugean-Leafu Anya: -Kata individual.
  2. Cristea Ayan Teofil: -Kata individual; -Ippon kumite.
  3. Sima Ionut Cristian Mario: – Kata individual.
  4. Mitran Nicolas Alexandru: – Kata individual.
  5. Nedelea Miruna Alexia: -Kata individual.
  6. Mavrodineanu Alexia Maria: – Kata individual.
  7. Badea Nicoleta Valentina: – Kata individual; -Sanbon kumite.
  8. Busca Eduard Gabriel: -Sanbon kumite.
  9. Manea David Ionut: -Kata; -Sanbon Kumite.
  10. Vasile Alexandru Gabriel: – Kata individual.
  11. Ivan Mihai Ciprian: – Sanbon kumite.
  12. Ciurea Alexandra Iulia: -Sanbon Kumite.
  13. Burcia Cristian Gabriel: -Kumite individual.
  14. Cita Alexandra Maria: -Kata individual.

17.Velicu Marius Ionut: -Sanbon kumite.

Dorim pe aceasta cale sa ii felicitam pe sportivii nostri si sa le uram mult succes in continuare la competitiile ce vor urma, printre care mentionam Cupa Kohai si Campionatul Mondial de karate din Cehia, din luna octombrie! Oss!

Leave a Comment

*

code

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.