A.C.S. Seishindokan, pe primul loc în ţară dintre cele 38 de cluburi participante, la categoriile copii şi minicadeţi / 59 de medalii la Campionatul Naţional de Karate SKDUN

În perioada de 2-3 martie 2019, la Centrul Sportiv Apollo din Bucureşti, a avut loc Campionatul Naţional de Karate SKDUN din cadrul Federaţiei Române de Arte Marţiale, o competiţie de nivel ridicat la care au fost prezente 38 de cluburi din toată ţara. Organizarea campionatului a fost una de excepţie, făcută de către Preşedintele Federaţiei Mondiale de Karate SKDUN, shihan Aurel Pătru, totodată unul dintre cei mai mari antrenori de Karate ai României din toate timpurile.

La deschiderea oficială au fost invitaţi oameni de onoare ai artelor marţiale din România din cadrul Federaţiei printre care şi unul dintre oamenii importanţi din spatele succesului câştigării Cupei Campionilor Europeni la fotbal de către echipa Steaua Bucureşti din 1986, Sensei Florentin Marinescu, care este intitulat “părintele artelor marţiale din România”. Aceste este şi Preşedintele Federaţiei Române de Arte Marţiale.

Aflat la a doua participare consecutivă, clubul alexăndrean A.C.S. Seishindokan s-a prezentat la această competiţie cu un număr de 31 de sportivi, cu vârste cuprinse între 6 ani şi 16 ani, copii foarte ambiţioşi, talentaţi şi foarte pasionaţi de această disciplină, pregătiţi de către sensei Caracaleanu Sorin, grad centura neagră 3 dan.

Competiţia s-a desfăşurat pe parcursul a două zile, clubul din Alexandria având un parcurs foarte bun, astfel la finalul concursului, elevii pregătiţi de către sensei Caracaleanu Sorin au reuşit să obţină un total de 59 de medalii, dintre care 25 de aur, 18 de argint şi 16 de bronz, reprezentând probabil cea mai de succes participare a A.C.S. Seishindokan la o competiţie de individual încă de la înfiinţare.

În continuare, vă prezentăm rezultatele obţinute de către sportivii A.C.S. Seishindokan

Sportivii care au obţinut două medalii de aur şi titlul de dublu Campion Naţional:

  1. SAVIN ALESSIA MIHAELA:

KATA INDIVIDUAL COPII 1, 7 ANI, FETE, 9 KYU

IPPON KUMITE COPII 1, 5-7 ANI, FETE, 9 KYU, OPEN;

  1. ŢONCU DAVID ALEXANDRU:

KATA INDIVIDUAL COPII 1, 7 ANI, BĂIEŢI, 9 KYU

IPPON KUMITE COPII 1, 5-7 ANI, BĂIEŢI, 9 KYU -25 KG;

  1. BUGEAN-LEAFU ANYA:

KATA INDIVIDUAL COPII 1, 7 ANI, FETE, 8-1 KYU

IPPON KUMITE COPII 1, 5-7 ANI, FETE 8 KYU, OPEN;

  1. CALOTĂ ALEXANDRU RĂZVAN:

KATA INDIVIDUAL COPII 1, 7 ANI, BĂIEŢI, 8 KYU

IPPON KUMITE COPII 1, 5-7 ANI, BĂIEŢI, 8 KYU-25 KG;

  1. CÎŢĂ ALEXANDRA MARIA:

KATA INDIVIDUAL MINICADETI 12-13 ANI FEMININ, 7 KYU

SANBON KUMITE MINICADETI, 12-13 ANI, FEMININ, 9-7 KYU, +45 KG.

 

Cei care au obţinut o medalie de aur şi titlul de Campion Naţional sunt:

  1. BADEA DAVID ALEXANDRU:

KATA INDIVIDUAL COPII 1, 6 ANI , BĂieţi, 8-1 KYU;

  1. MITRAN NICOLAS :

IPPON KUMITE COPII 1, 5-7 ANI, BĂieţi, 7-1 KYU, +25 KG;

  1. STOICA MARIA ANDREEA:

SANBON KUMITE COPII 2;

  1. SIMA CRISTIAN IONUŢ MARIO:

SANBON KUMITE COPII 2, 8-9 ANI, BĂIEŢI 7 KYU, +38 KG;

  1. ENE ANDREI DAVID:

KATA INDIVIDUAL COPII 2, 8 ANI, BĂIEŢI, 9 KYU;

  1. BUŞCĂ EDUARD GABRIEL:

KATA INDIVIDUAL COPII 2, 9 ANI, BĂIEŢI, 7 KYU;

  1. ANDREI MIRCEA ALIN:

SANBON KUMITE COPII 2, 8-9 ANI, BĂIEŢI, 7 KYU,-38 KG;

  1. CIUREA ALEXANDRA IULIA:

SANBON KUMITE COPII 3, 10-11 ANI, FETE, 9-7 KYU, +40 KG;

  1. IVAN CIPRIAN MIHAI:

SANBON KUMITE COPII 3, 10-11 ANI, BĂIEŢI, 9-7 KYU, -38 KG;

  1. VELICU MARIUS IONUŢ:

SANBON KUMITE COPII 3, 10-11 ANI, BĂIEŢI, 9-7 KYU,-32 KG;

  1. CANCEA LAURENŢIU ION:

SANBON KUMITE MINICADETI, 12-13 ANI FEMININ, 9-7 KYU,+45 KG;

  1. NIŢU MIHNEA VLAD:

KATA INDIVIDUAL MINICADETI, 12-13 ANI, MASCULIN, 7 KYU;

  1. TATU ALINA ALEXANDRA:

KATA INDIVIDUAL CADEŢI +JUNIORI, 14-17 ANI, FEMININ, 9-7 KYU;

  1. STOICA ŞTEFAN ALEXANDRU CĂTĂLIN:

SANBON KUMITE CADEŢI+JUNIORI, 14-17 ANI, MASCULIN, 9-7 KYU, OPEN;

  1. DANILUC MARIUS GABRIEL:

KATA INDIVIDUAL CADEŢI+JUNIORI 14-17 ANI, MASCULIN, 9-7 KYU.

 

Medalie de argint şi titlul de Vicecampion Naţional au obţinut următorii sportivi:

  1. BADEA DAVID ALEXANDRU:

IPPON KUMITE COPII!, 5-7 ANI, BĂIEŢI, 8 KYU,-25 KG;

2.NEGRILĂ OMERINA ANDREEA:

KATA INDIVIDUAL COPII 1, 7 ANI, FETE, 9 KYU

  1. MĂLDĂIANU ŞTEFAN CLAUDIU:

KATA INDIVIDUAL COPII 1, 7 ANI, BĂIEŢI, 9 KYU

IPPON KUMITE COPII 1, 5-7 ANI, BĂIEŢI, 9 KYU,-25 KG;

  1. CRISTEA AYAN TEOFIL ANDREAS:

IPPON KUMITE COPII 1, 5-7 ANI, BĂIEŢI, 9 KYU, +25 KG;

  1. MITRAN NICOLAS :

KATA INDIVIDUAL COPII 1, 7 ANI, BĂIEŢI, 7 KYU;

6.MAVRODINEANU ALEXIA:

SANBON KUMITE COPII 2, 8-9 ANI, FETE, 8-7 KYU, +31 KG;

  1. NEDELEA KARINA ANDREEA:

KATA INDIVIDUAL COPII 2, 8 ANI, FETE, 8 KYU;

  1. CIUREA VLAD ŞTEFAN:

KATA INDIVIDUAL COPII 2, 8 ANI, BĂIEŢI, 7 KYU;

  1. BUŞCĂ EDUARD GABRIEL:

SANBON KUMITE COPII 2, 8-9 ANI, BĂIEŢI 7 KYU, +38 KG;

  1. ANDREI MIRCEA ALIN:

KATA INDIVIDUAL COPII 2, 9 ANI, BĂIEŢI, 7 KYU;

  1. CIUREA ALEXANDRA IULIA:

KATA INDIVIDUAL COPII 3, FETE, 8 KYU;

12.VASILE ALEXANDRU GABRIEL:

KATA INDIVIDUAL COPII 3, 10-11 ANI, BĂIEŢI, 8 KYU

SANBON KUMITE COPII 3, 10-11 ANI BĂIEŢI, 9-7 KYU, +50 KG;

  1. IVAN CIPRIAN MIHAI:

SANBON KUMITE COPII 3, 10-11 ANI, BĂIEŢI, 9-7 KYU,-38 KG;

  1. VELICU MARIUS IONUŢ:

KATA INDIVIDUAL, COPII 3, 11 ANI, BĂIEŢI, 7 KYU;

  1. STOICA ŞTEFAN ALEXANDRU CĂTĂLIN:

KATA INDIVIDUAL CADEŢI+JUNIORI 14-17 ANI, MASCULIN, 9-7 KYU;

  1. DANILUC MARIUS GABRIEL:

SANBON KUMITE CADEŢI+JUNIORI, 14-17 ANI, MASCULIN, 9-7 KYU, OPEN.

 

Medalie de bronz şi locul 3 au obţinut următorii sportivi:

1.NEGRILĂ OMERINA ANDREEA:

IPPON KUMITE COPII 1, 5-7 ANI, FETE, 9 KYU, OPEN;

2.MAVRODINEANU ALEXIA:

KATA INDIVIDUAL COPII 2, 8 ANI, FETE, 8 KYU;

3.STOICA MARIA ANDREEA:

KATA INDIVIDDUAL COPII 2, 8 ANI, FETE, 8 KYU;

  1. NEDELEA KARINA ANDREEA:

SANBON KUMITE COPII 2, 8-9 ANI, FETE, 8-7 KYU,-28 KG;

  1. BADEA NICOLETA VALENTINA:

KATA INDIVIDUAL COPII 2, 8 ANI, FETE, 8 KYU

SANBON KUMITE COPII 2, 8-9 ANI, FETE, 8-7 KYU, -31 KG;

  1. CIUREA VLAD ŞTEFAN:

SANBON KUMITE COPII 2, 8-9 ANI, BĂIEŢI, 7 KYU,-26 KG;

  1. SIMA CRISTIAN IONUŢ MARIO:

KATA INDIVIDUAL COPII 2, 8 ANI, BĂIEŢI, 7 KYU;

  1. ENE DAVID ANDREI:

SANBON KUMITE COPII 2, 8-9 ANI, BĂIEŢI, 9 KYU, +33 KG;

  1. MANEA DAVID IONUŢ:

SANBON KUMITE COPII 3, 10-11 ANI, BĂIEŢI, 9-7 KYU, +50 KG;

  1. CANCEA LAURENŢIU ION:

KATA INDIVIDUAL, COPII 3, 11 ANI, BĂIEŢI, 7 KYU;

  1. NIŢU MIHNEA VLAD:

SANBON KUMITE MINICADEŢI 12-13 ANI, MASCULIN 9-7 KYU, +43 KG;

  1. ENE ALEXANDRU SILVIU:

KATA INDIVIDUAL MINICADEŢI 12-13 ANI, MASCULIN 9-8 KYU;

  1. BURCIA CRISTIAN GABRIEL:

KATA INDIVIDUAL MINICADEŢI 12-13 ANI, MASCULIN, 1 KYU-DAN

KUMITE MINICADETI, 12-13 ANI, MASCULIN, 6 KYU-DAN, +55 KG;

  1. TATU ALINA ALEXANDRA:

SANBON KUMITE CADEŢI+JUNIORI, 14-17 ANI, FEMININ, 9-7 KYU, OPEN.

 

În urma acestor rezultate clubul A.C.S. Seishindokan a reuşit performanţa de a fi pe primul loc în ţară, ca număr de medalii în clasamentul tuturor cluburilor participante la categoriile de copii şi minicadeţi.

Felicitări copiilor pentru dăruirea de care dau dovadă la fiecare antrenament dar şi părinţilor acestora care ştiu ce însemna acest mod de viaţă şi îi sprijină pe copii să nu renunţe, progresând din ce în ce mai mult!

“Fără amibiţie, muncă şi sacrificii aceste rezultatete ar fi fost cu totul altfel, iar dacă vrei să devi cât mai performant nu trebuie niciodată să existe loc de scuze ci de o cât mai bună viziune asupra lucrurilor şi muncă în direcţia corectă, necesare atingerii obiectivului propus!”.

Leave a Comment

*

code

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.