48 de medalii obținute de sportivii Clubului A.C.S. Seishindokan Alexandria

Sambata 23.03.2019, la noua Sala de Sport “Gabriela Szabo” a avut loc Cupa Orasului Voluntari la Karate, competitie organizata de catre clubul gazda C.S.O.Voluntari, la care au fost prezente marea majoritate a cluburilor din tara si care tototdata a fost o foarte buna evaluare a sportivilor din lotul national avandu-l ca selectioner pe shihan Aurel Patru, care este totodata presedintele federatiei mondiale de karate  SKDUN, si care pe data de 12-14 aprilie  lotul Romaniei va participa la Cupa Europeana Kohai  si Campionatul European de Karate SKDUN , competitie ce va avea loc in localitatea Bar din Muntenegru. Acest lucru a asigurat nivelul ridicat al competitiei.

Pentru clubul nostru de asemena, aceasta competitie a fost foarte binevenita atat pentru cei 5 dintre sportivi vor reprezenta Romania la Cupa Europeana ,cat si pentru toti ceilalti care vor participa la Cupa Romaniei in luna mai.

La aceasta competitie clubul nostru A.C.S. Seishindokan a participat cu 28 de sportivi pregatiti de catre catre sensei Caracaleanu Sorin Gabriel,  care au obtinut la final un total de 48 de medalii printre care:

 

21 medalii de aur:

1.Badea David Alexandru -Kata individual

2.Maldaianu Stefan -Kata individual

3.Toncu David Alexandru -Ippon Kumite

4.Calota Alexandru-Kata individual si .ippon Kumite

5.Mitran Nicolas -Ippon Kumite

6.Ciurea Vlad Stefan-Kata individual

7.Negrila Omerina Andreea-Ippon Kumite

8.Ene David Andrei-Kata individual

9.Mavrodineanu Alexia-Sanbon Kumite

10.Busca Eduard Gabriel Kata individual si Sanbon Kumite

11.Manea David Ionut- Kata individual

12.Ivan Mihai Ciprian-Kata Individual

13.Andrei Mircea Alin-Kata Individual

14.Velicu Marius Ionut-Sanbon Kumite

15.Ene Silviu Alexandru-Kata Individual

16.Nitu Mihnea Vlad-Kata individual si Sanbon Kumite

17.Stoica Stefan Alexandru-Kata Individual si sanbon kumite

 

16 medalii de argint :

1.Badea David Alexandru-Ippon Kumite

2.Bugean Leafu Anya-Kata Individual

3.Maldaianu Stefan-Ippon Kumite

4.Toncu David Alexandru-Kata individual

5.Mitran Nicolas-Kata Individual

6.Savin Alessia Mihaela -Kata si ippon Kumite individual

7.Badea Valentina Nicoleta-Sanbon kumite

8.Stoica Maria-Kata individual si.Sanbon Kumite

9.Manea David Ionut-Sanbon Kumite

10.Vasile Alexandru Gabriel-Kata individual

11.Velicu Marius Ionut-Kata individual

12.Ciurea Alexandra Iulia-Kata individual si.sanbon kumite

13.Burcia Cristian Gabriel-Jyu Kumite.

 

11 de bronz:

1.Bugean-Leafu Anya-Ippon Kumite

2.Negrila Omerina Andreea:Kata Individual

3.Nedelea Karina Andreea-Kata Individual

4.Nedelea Miruna Alexia-Kata individual si sanbon kumite

5.Badea Nicoleta Valentina-Kata Individual

6.Vasile Alexandru Gabriel-sanbon kumite

7.Andrei Mircea Alin-Sanbon kumite

8.Cancea Laurentiu Ion-Kata individual

  1. Ene Silviu Alexandru-Sanbon Kumite

10.Cita Alexandra Maria-Kata individual.

Pe final dorim sa ii felicitam atat pe sportivi pentru munca depusa la antrenamente,  dorindu-le mult succes in continuare  atat celor 5 sportivi care vor participa la Cupa Europeana cat si celorlalti la Cupa României din luna mai, dar si multumim tuturor parintilor si nu numai, pentru sustinerea oferita. Impreuna am aratat ca o adevarata echipa!!! Oss!!!

Leave a Comment

*

code